За зношені мережі «Київводоканалу» знову має платити громада

Багатоступенева і заплутана структура власності «Київводоканалу» не дозволяє сповна та ефективно запобігати корупції, виведенню коштів у тінь, поверненню грошей з офшорів за допомогою  судів

Про це сказав київський адвокат Станіслав Борис під час дискусії в Укрінформі: «Стан мереж і якість питної води у Києві».

Адвокат Станіслав Борис. Фото: Facebook

Якщо проаналізувати структуру цього комунального підприємства, то зрозуміємо, що окрім певної частки, що є у власності міста, також серед власників є компанії-нерезиденти з Великобританії та Кіпру, говорить юрист Станіслав Борис. Тому для наших правоохоронних органів значно ускладнюється завдання з пошуку та повернення фінансових активів київської громади. Розшукувати кінцевих бенефіціарів підприємства в офшорних зонах за кордоном – майже марна справа.

Юрист нагадав, що торік до суду було направлено щонайменше чотири  кримінальні провадження за обвинуваченням дев’ятьох осіб, у тому числі екскерівника ПрАТ «Київводоканал»,  двох директорів департаментів, начальника відділу  та  інженера відділу,  двох очільників департаментів КМДА, а також двох  підрядників. Досудовим розслідуванням у цих провадженнях встановлено збитки на загальну суму 67,7 мільйона гривень. 

Окрім цього, правоохоронці повідомляють, що триває досудове розслідування в двох кримінальних провадженнях (збитки – шість мільйонів гривень). В інших трьох кримінальних провадженнях  за фактами розтрати, заволодіння коштами «Київводоканалу» експерти встановили збитки на суму 322 мільйони гривень.

Сьогодні підприємство на порозі кардинальних змін. У травні 2024-го депутати Київради схвалили ліквідацію ПрАТ «Київводоканал» та створення замість нього КП «Київводоканал». Рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Київської міської ради, розповідав «Kаштан NEWS». Статутний капітал нового КП становитиме 1,5 мільярда гривень, які будуть виділені зі скарбниці міста. І це при тому, що дефіцит столичного бюджету становить приблизно 17 мільярдів гривень.

Учасники “круглого столу” в Укрінформі. Фото: Каштан NEWS

Проти ухвалення такого рішення виступив голова постійної комісії  Київради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Андрій Вітренко.

Адвокат Станіслав Борис вважає, що впродовж років «Київводоканал» фактично безоплатно використовує мережі, які, за великим рахунком, «не бачать» ремонтів. А їх зношення сягає майже  70 відсотків. І сьогодні приватній компанії планують  передати ці застарілі мережі. Отже,  вартість ремонту труб та іншого обладнання одразу лягає на плечі київської громади. Хіба це справедливо?

Читайте також: У КИЄВІ ЗВОЛІКАЮТЬ ІЗ СТВОРЕННЯМ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ СИСТЕМИ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *