Перевзулися: У «Європейській Солідарності»  заявили, що ніколи не були проти перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Повітряних сил

«Європейська Солідарність» в Київраді погодилася на перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних сил.

У Києві нарешті було перейменовано топонім, навколо якого точилося стільки політичних пристрастей

Фракція «Європейської Солідарності» в Київраді погодилася на перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних сил.

«Нарешті ми зможемо сказати «прощавай» Повітрофлотському проспекту, який був названий окупантами-більшовиками в далекому 1923 році. І ми будемо із задоволенням, я сподіваюся, що одноголосно, вітати появу на мапі Києва проспекту Повітряних сил», – заявила членкиня фракції «ЄС» Марина Порошенко під час засідання Київради у четвер, 8 лютого.

Раніше «Європейська Солідарність» вимагала перейменувати проспект на честь Євросоюзу. Навесні 2023 року партія запустила цілу рекламну кампанію на просування такого варіанту, однак під час електронного голосування кияни не підтримали таке перейменування. Також «ЄС» пропонувала розділити Повітрофлотський проспект на дві частини з тим, щоб одну з них назвати на честь ЄС.

Однак під час засідання 8 лютого Марина Порошенко заявила, що «Європейська Солідарність» завжди обстоювала перейменування проспекту на честь Повітряних сил.

«Ми послідовно підтримуємо Збройні сили України і підтримуємо позиції Головнокомандуючого Валерія Залужного, саме щоб назвати Повітряними силами проспект. Я думаю, це нарешті поставить крапку в тих підлих і підступних інсинуаціях, коли постійно нас звинувачували, я навіть не розумію, в чому», – заявила Марина Порошенко.

При цьому вона додала, що «дуже важливо вже закарбувати на мапі Києва топоніми Європейського Союзу і Північно-Атлантичного альянсу».

У свою чергу, депутат Київради від «Слуги народу» Андрій Вітренко назвав слова Порошенко лицемірством.

«Люди, які блокували роботу Київської міської ради, люди, які хотіли розділити проспект на дві частини для того, щоб все ж таки перейменувати, зараз натягують на себе це перейменування. Вибачте, але я навіть не можу підібрати інтелігентного слова до того, що тут відбувається», – сказав він.

Зрештою після обговорення депутати Київради ухвалили рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних сил. Рішення було підтримано 88 голосами.

Нагадаємо, перейменування проспекту виносилося на розгляд Київської міської ради ще у липні 2023 року. Також місцеві депутати мали розглянути це питання у жовтні, але проєкт так і не було винесено на голосування.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *