Корупція і бізнес в Україні. Не мала частина бізнесменів зацікавлені в корупційних схемах

Сьогодні наш спеціальний кореспондент “Вечірній Київ” взяв інтерв’ю на тему “Корупція і бізнес в Україні” у директора і співзасновника юридичної фірми ТОВ “МЕГАПРАВО” і власника ІТ-компанії “INFBusiness” Миронова Юрія.

Корупція і бізнес в Україні. Не мала частина бізнесменів зацікавлені в корупційних схемах
Корупція і бізнес в Україні. Не мала частина бізнесменів зацікавлені в корупційних схемах

Скажіть, Юрію, корупція і бізнес в Україні це одне ціле?

На жаль, так, але з явними успіхами боротьби з корупційною гідрою в останні роки. З корупцією марно воювати, якщо вершина її піраміди закінчується на Президентові або групі олігархів, які мають вплив на Президента. Так було 28 років Незалежності, поки не прийшов до влади Зеленський, довіра до якого дуже висока в українців. На скільки мені відомо за однією з останніх статистик – понад 86% населення підтримують чинного Президента.

На сьогодні схему корупції розбито зверху, але вона залишилася багатогранною з кількох великих пірамід, вершини яких можуть бути замкнені на якихось людях, можливо, в Кабінеті Міністрів, прокуратурі або депутатах.

Як Ви вважаєте, як перемогти корупцію в Україні?

На жаль, зараз в основному боротьбу з корупцією веде держава, практично без підтримки народу.

У соцмережах можна багато прочитати скарг від підприємців на корупцію від влади, але не згадуючи, що було зроблено особисто авторами та їхніми знайомими в її протидії. А все тому, що їх стримує або страх, або недовіра до силових органів. Тому і їхні скарги йдуть узагальнюючі, без єдиного факту корупційної дії конкретного якогось чиновника.

Щоб перемогти корупцію, почніть із себе – не давайте хабарі, реагуйте на здирництво в силові органи. Контролюйте терміни на виконання рішень з ваших питань чиновниками. Якщо вони штучно затягують необхідні для вас рішення, подавайте до суду – там обов’язково покарають бюрократа, який створив тяганину. Якщо місцевий суд у схемі з чиновником, то завжди є можливість знайти справедливість у вищих інстанціях. Якщо так діятимуть бізнесмени по всій Україні і відсічуть грошові потоки корупційних схем, то всі ці пірамідки впадуть, як карткові будиночки.

Ви справді вірите в українських бізнесменів, що вони зможуть рішуче протистояти корупції?

Підприємці це насамперед наші українці. Це ті самі люди, які сьогодні рішуче відбивають і перемагають рашистів. Упевнений, що так само рішуче український бізнес допоможе владі перемогти і корупцію.

Ви дуже оптимістичні у своїх прогнозах

Не зовсім так. Є й “ложка дьогтю в бочці меду”. На жаль, на сьогодні отримати справедливих антикорупційних дій від наших бізнесменів, не завжди можливо. Адже є не мала частина з них, які… самі зацікавлені в корупційних схемах.

Якщо відверто, то я особисто багато разів чув від моїх колег бізнесменів скарги не на корупцію, а навпаки, на боротьбу з нею! Їхнім обґрунтуванням цієї думки був типовий вислів: “Раніше простіше і зрозуміліше були дії: заплатив комусь і отримав землю в користування або встановив торгову точку в недозволеному місці”.

Це було і подекуди є міцне корупційне коло, що чим більше порушують закон бізнесмени, тим більше від них отримують грошей контролюючі органи. Обом сторонам це вигідно, у програші залишається тільки держава та її народ. Цю злочинну психологію підприємців треба змінювати. Бізнесмен не пишається повинен “кошлатою лапою” у владі і що він може вирішити за хабарі будь-яке питання, а навпаки, соромиться цього і бояться суворого покарання!

Rating: 5.0/5. From 3 votes.
Please wait...

Один коментар

  1. Згоден з кожним словом! Моя вам повага за таку чiтку позицiю!

    Rating: 5.0/5. From 1 vote.
    Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *