Аварія в метро: експерт назвав найбільш  імовірну причину

Володимир Скочко

Комісія ще не завершила роботу з оцінки  характеру пошкоджень у підземці

Підтікання води, яке відкрилося в грудні минулого року на перегоні біля станції метро «Деміївська», могло бути  спричинено, насамперед, розущільненням грунтів оправи тунелю.

Таку думку сьогодні під час «круглого столу» на тему «Проблеми при будівництві та експлуатації київського метрополітену»  висловив професор кафедри архітектурних конструкцій Київського національного університету будівництва і архітектури Володимир Скочко.

Володимир Скочко
Володимир Скочко. Фото: Каштан NEWS

«На сьогодні відомо, що відбулося ускладнення збільшення згусток з вод, розущільнення грунту із зовнішньої сторони тунелю і сталася деформація. Бічна поверхня грунту, яка тиснула, тиск зменшився, і верхнє навантаження від грунту призвело до деформації тунелю», — сказав Скочко.

Він зазначив, що  процес подальших відновлювальнтх робіт буде залежати від того, які проєктні рішення буде знайдено та реалізовано  на тих чи інших пошкоджених ділянках метро.

Водночас Скочко зазначив, що підсилення аварійного тунелю зсередини можна зробити досить швидко. А якщо проводити відповідні роботи відкритим способом, тобто — зривати грунт ззовні, доходити до оправи тунелю метро і змінювати пошкоджені частини, то це займе дещо більше часу: до року.

Своєю чергою, декан факультету землевпорядкування Національного університету біоресурсів і природокористування України Тарас Євсюков заявив, що нині складно  оцінити стан  нащемних ділянок, які розташовані над аварійним місцем.

Тарас Євсюков
Тарас Євсюков. Фото: Каштан NEWS

«Щодо земельних ділянок, обмежень функціонального використання, які розташовані над гілкою метро, то робити попередні заяви чи висновки важко. Ми не знаємо причин руйнування. Але з експертизи треба виходити і приймати рішення», — сказав Євсюков.

За словами експертів, комісія, яка створена для оцінки ступені пошкоджень аварійної станції, ще не надала свої остаточні висновки. Тому лише за їхньої наявності стане зрозумілим принцип подальшого ремонту аварійної ділянки і того, як це вплине  на безпеку не лише руху в метро, а й над ним.

Експерти оглядають тунелі метро
Експерти оглядають тунелі метро

Як повідомлялося, керівництво столичного метрополітену обіцяє назвати вартість ремонтних робіт на аварійному перегоні біля станції «Деміївська» після отримання результатів експертиз, а самі роботи планують завершити в липні.

Нагадаємо, 8 грудня постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА ухвалила рішення зупинити на шість місяців рух поїздів метро на ділянці «синьої» гілки – від станції «Теремки» до  «Деміївської». Початково планували закрити ділянку з 9 грудня, але через підтоплення перегону рух було припинено раніше.

Пізніше над тунелем станції метро «Деміївська», біля колишнього Деміївського ринку, почали просідати під землю торговельні павільйони.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *