114
PolyITAN — єдиний український наносупутник формату кубсат, що досі перебуває в космосі
Його вивела на орбіту в 2014 році ракета-носій «Дніпро». Тоді в космос було відправлено 33 супутники із 17 країн світу. Однак усі «конкуренти» наносупутника вже вийшли з ладу.
Хоча космічна місія PolyITAN-1 була запланована лише на рік, він побив усі рекорди — вже десятий рік на навколоземній орбіті, йдеться на офіційному сайті Київського політехнічного інституту.
Це дало поштовх розвивати космічний напрям у Київській політехніці. КПІшники почали працювати над новими супутниками, що підкорюють космос і виконують надважливі місії й сьогодні!
З відкритих джерел відомо, що PolyITAN-1 був створений у Київському політехнічному інституті разом із українськими радіоаматорами. 19 червня 2014-го ракета-носій «Дніпро» була успішно запущена, і супутник PolyITAN-1 був виведений на орбіту в першій групі супутників, що відокремилися від ракети-носія.
Вага супутника — майже кілограм, розміри 10х10х10 сантиметрів. Активна розробка космічного апарату розпочалася 2009 року.
Створила супутник група молодих науковців та інженерів теплоенергетичного і радіотехнічного факультетів, факультету електроніки, а також Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ» під керівництвом кандидата технічних наук Бориса Рассамакіна. Запуск здійснено в рамках міжнародної співпраці КПІ з університетами інших країн: після презентації інженерної моделі наносупутника в Інституті імені Калмана (Бельгія) київських політехніків було запрошено до участі в Міжнародному проєкті QB50.
Читайте також: У КПІ ПЛАНУЮТЬ ЗБУДУВАТИ МОДЕЛЬНИЙ РЕАКТОР
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.