У Києві громадський транспорт довозитиме пасажирів до найближчих укриттів

У Києві пасажирів наземного громадського транспорту у разі оголошення повітряної тривоги довозитимуть до укриття, а не висаджуватимуть на найближчій зупинці, де укриття може не бути.

Відповідне рішення було ухвалено Радою оборони Києва, повідомили у КМДА.

Нагадаємо, з 1 серпня 2022 року у Києві під час сигналу повітряної тривоги весь наземний громадський транспорт зупиняється. Пасажири повинні виходити із салону та прямувати до укриття. Однак не всі громадяни були задоволені цим правилом і вимагали від влади скасувати рішення. Декілька петицій, які активно підтримали жителі столиці, міська влада відхилила.

Пояснили це тим, що заборона була введена на підставі рішень Ради оборони Києва, які приймали з урахуванням оцінки поточної та прогнозованої безпекової ситуації в Києві. Його переглянуть виключно за умови суттєвої стабілізації та отримання відповідних рекомендацій від ДСНС.

Проте заборону все ж вирішили трохи пом’якшити, враховуючи скарги городян на те, що часто укриття знаходяться далеко від зупинки, де їх висаджує водій. У зв’язку з цим люди просто стоять на зупинці до відбою тривоги, що ніяк не впливає на їхню безпеку.

Згідно з новим рішенням, громадський транспорт “Київпастрансу” та приватні маршрутки у разі оголошення повітряної тривоги мають зупинятися біля найближчого укриття, розміщеного за маршрутом руху. Водій при цьому оголошуватиме пасажирам, де саме можна сховатися. Це можуть бути підземні станції метро, підземні переходи, укриття у будинках тощо.

Патрульна поліція контролюватиме зупинку громадського транспорту.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...