З'єднання дроту в розпредкоробці

З’єднання дроту в розпредкоробці

З'єднання дроту в розпредкоробці

Як відомо, з’єднання та відгалуження проводів виконуються в розподільчих коробках, які виготовляються з негорючих матеріалів і знаходяться у доступному для перевірки та обслуговування місці. Від якості виконання з’єднань у розподільчій коробці залежить довговічність робочого ланцюга та пожежна безпека. Як правильно з’єднати дроти з постійною електропровідністю, механічною міцністю та надійністю розглянемо у цій статті.

З’єднання жил проводів повинно проводитися такими способами: зварювання, опресування або використання різного роду з’єднувачів (стисків, з’єднувачів, що навертаються, різьбових і безрізьбових затискачів і т.п.) Нижче розглянемо всі можливі варіанти.

Зварювання є найнадійнішим способом з’єднання проводів у розпредкоробці на відміну від інших. Головний та єдиний недолік цього методу — це необхідність у зварювальному апараті, який може бути досить дорогим придбанням. Кінці з’єднаних проводів скручуються, підрізаються і зварюються, що забезпечує надійне та довговічне з’єднання провідників. Алюмінієві та мідні дроти з’єднати таким способом не вийде, оскільки метали мають різну температуру плавлення.

Хотілося б відзначити, що такий спосіб як паяння, досить поширений у низьковольтних мережах для проводів з малим перетином, рекомендується уникати, за винятком комунікаційних схем, але при цьому потрібно враховувати можливі усунення, механічні впливи, підвищення температури при коротких замиканнях у місці з’єднання. Також цей спосіб з’єднання при монтажі в порівнянні з іншими способами більш тривалий і вимагає не тільки додаткового обладнання, але й витратних матеріалів як припою і каніфолі.

Також слід взяти до уваги, що відома всім скручування без подальшого зварювання не допускається, тому що не може повною мірою забезпечити міцність, надійність з’єднання і що згодом може призвести до короткого замикання.

Опресування — це один з надійних методів з’єднання провідників у розподільчій коробці. Для опресування використовуються гільзи, які вибираються виходячи з кількості провідників та їх діаметра. Гільзи класифікуються за матеріалом виготовлення на: мідні, луджені, комбіновані, ізольовані. Якщо жили входять щільно в гільзу, то діаметр гільзи підібраний правильно. Далі гільзу необхідно опресувати, використовуючи спеціальні кліщі. Плоскогубці та молоток для цього не підійдуть. З’єднання виходить надійним, але необхідно передбачити запас дроту, так як при наступному перезаробленні, гільзу з опресованими проводами необхідно буде обрізати.

Слід зазначити, що місце з’єднання має бути ізольоване у відповідність до чинних нормативних документів і має бути рівноцінним ізоляції жил проводів і кабелів, що з’єднуються.

З’єднання жил розпредкоробки за допомогою з’єднувачів є найпоширенішим і найпопулярнішим.Він не вимагає спеціального обладнання, простий у реалізації, легко повторно монтується, а також представлений високим асортиментом у вигляді різних затискних, гвинтових та пружинних клемників.

Таким чином з’єднання в розпредкоробці може здійснюватися будь-яким з наведених вище методів, головне, щоб воно було надійним. Яким способом скористатися, кожен вибирає самостійно відповідно до своїх потреб та можливостей.

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *