Як користуватись мобільним інтернетом під час вимкнення світла

Як користуватись мобільним інтернетом під час вимкнення світла

Як користуватись мобільним інтернетом під час вимкнення світла

Українські користувачі дуже потерпають від перебоїв з інтернетом. З 10 жовтня поточного року війська агресора планомірно обстрілюють критичну інфраструктуру. РФ руйнує енергетичні об’єкти, знищує ТЕС, порушує роботу АЕС, залишаючи Україну без світла, води, газу, тепла та зв’язку. Проблеми торкнулися інтернету, сигнал від провайдера або відсутня, або його вистачає тільки на телефонні дзвінки.

Історія створення та принцип роботи інтернету

Ідея створення комп’ютерної мережі виникла 60 років тому у Пентагоні. Керівник агентства перспективних досліджень проектів Міністерства оборони США Джозеф Ліклайдер запропонував розробити новий вид комунікацій. Втілення концепції в життя розпочали лише 1969 року, в результаті користувачі отримали всесвітню комп’ютерну мережу — інтернет. В даний час це не тільки павутиння кабелів, а й бездротові канали, що передають з’єднання буквально повітрям.

Електроживлення базових станцій в умовах блекауту

При вимиканні електропостачання БС інтернет зникає. Тому вежі оснащені потужними акумуляторними батареями, щоб у разі відключення електромережі підтримати їхню діяльність протягом 2-5 годин. Чим більше навантаження на БС, тим менший термін автономної роботи. Альтернативне рішення збереження працездатності вежі — це підключення до електрогенераторів. Але воно вимагає постійного забезпечення паливом, що в умовах блекауту не завжди можливе, до того ж кількість електроустановок обмежена. Наразі фахівці мобільних провайдерів розглядають ще один обхідний варіант — використання сонячних панелей. На жаль, це дорогий та недостатньо ефективний спосіб. Він вимагає великих площ для розміщення панелей та забезпечення цілодобової безпеки обладнання.

Ризик залишитися без зв’язку: важливі рішення

Вирішити проблему відсутності інтернет-каналів допоможе військово-політичне керівництво країни. Міністр цифрової трансформації М. Федоров заявив про організацію публічних точок доступу WiFi на терміналах Starlink, президент В. Зеленський повідомив про створення пунктів Незламності, де користувач зможе не лише насолодитися зв’язком, а й зігрітися, зарядити гаджет, відпочити з дітьми. На жаль, поки що немає можливості охопити всю територію України, але в місцях великого скупчення людей вони вже працюють.

Національний роумінг у дії

Вітчизняні провайдери не залишилися осторонь, вже за два тижні після початку повномасштабної війни, разом із урядом запустили нову послугу — національний роумінг. Це означає, що користувач, при зникненні сигналу стільникового оператора, продовжує користуватися частотним діапазоном іншого оператора без додаткової оплати та зміни номера. В даний час національний роумінг працює для голосових дзвінків, SMS та мобільного 2G/3G інтернету, що дає можливість, за потреби, зв’язатися з близькими.

Посилення зв’язку мобільного 4G інтернету під час відключення світла

І все ж таки, як показує практика, є деяке рішення для використання 4G інтернету під час відключення електроенергії. Для цього користувачеві потрібен спеціальний комплект обладнання: 4G wifi роутер, а також виносна панельна 4G антена MIMO. До роутера за допомогою кабелю підключається антена, яка підключається до базової станції, що працює, в радіусі 15 км. Ну а сам пристрій роздає інтернет WIFI.

Вибрати готовий комплект ви зможете ось тут: 4G інтернет комплекти

Обмеження мобільного інтернету до вимкнення електропостачання

При відключенні електроенергії важливо, щоб користувачі максимально знизили споживання мобільного інтернету, тоді батареї на БС розряджатимуться значно довше. Під час блекауту краще спілкуватися за допомогою SMS та месенджерів. Для цього потрібно встановити програму BiP та забезпечити точку доступу. Вона дасть можливість зв’язатися з будь-яким користувачем, незалежно, є у нього така програма чи ні.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *