«Велика матеріальна цінність»: забудовники будинку Замкова звинуватили Перова у крадіжці стенду з будівельним паспортом

Пристрасті навколо будинку Замкова.

Раніше проти активіста було відкрито кримінальне провадження за «перешкоджання законній господарській діяльності»

Проти відомого київського пам’яткозахисника Дмитра Перова відкрито нове кримінальне провадження. Скандальна будівельна компанія, яка нині перебудовує історичний будинок Замкова у центрі Києва, звинувачує активіста у тому, що він нібито вкрав з будівельного майданчику стенд з паспортом об’єкта.

Про це Перов повідомив в ексклюзивному коментарі «Каштан NEWS».

«Забудовник заявляє, що у них з будівельного майданчику зник будівельний паспорт, який для них становить значну матеріальну цінність, тому вони написали заяву в поліцію про крадіжку в особливо великих розмірах за попередньою змовою групи осіб в умовах дії воєнного стану. Такі дії вони кваліфікують за частиною 5 статті 185 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі  строком  від 7 до 12 років з конфіскацією майна. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження», – сказав він.

Паспорт Шредінгера

За словами Перова, офіційно підозру йому ще не наголошували, однак у п’ятницю, 23 лютого, він вже побував на допиті з приводу цього кримінального провадження.

Дмитро Перов
Дмитро Перов на акції проти знищення історичної забудови Києва. Фото: Facebook

Пам’яткозахисник  заперечує як свою причетність до крадіжки, так і сам факт зникнення паспорта  з будівельного майданчику.

«Ця інформація про зникнення будівельного паспорта  теж може бути піддана сумніву. На тих акціях проти руйнування будинку Замкова, на яких я був, на майданчику висів паспорт об’єкту, зокрема паспорт реконструкції будівлі. Фактично він і сьогодні в них висить: вони на цей будівельний паспорт посилаються як на правомірність своїх робіт. Таким чином мене звинувачують в крадіжці того, що на даний момент існує (на будівельному майданчику – ред.)», – сказав Перов.

Справа проти справи

Раніше, на початку січня проти Дмитра Петрова вже було відкрито кримінальне провадження за те, що він нібито перешкоджав законній господарській діяльності на ділянці за адресою вулиця  Івана Франка, 26, де розташований будинок Замкова. Перешкоджанням забудовник вважає акції протесту проти незаконної перебудови історичної будівлі, які влаштовувала ініціативна група «Спадщина». Депутатка Київради Ксенія Семенова розцінює це як тиск на активістів та дуже небезпечний прецедент.

«Якщо у нас на всі протести киян будуть відкривати кримінальні справи за перешкоджання підприємницькій діяльності, то ми з вами зараз просто повертаємося в часи Януковича», – зазначила вона тоді у коментарі «Каштан NEWS».

Ксенія Семенова
Ксенія Семенова. Фото: Facebook

Під час одної з акцій на початку лютого на активістів напали титушки і зламали Дмитру Перову ребро. За цим фактом також відкрито кримінальне провадження, але успіхи слідства поки що змушують бажати кращого.

«Поки що вони намагаються знайти і допитати прораба, який зламав мені ребро. Наразі його навіть не допитали і не затримали. Я неодноразово зв’язувався зі слідчим і повідомляв, що ця людина так само працює на будівництві за тією  самою адресою, кидав фотофіксацію того, що ця людина там перебуває  на об’єкті. Зі слів слідчого, вони направляли повістку на допит цьому прорабу, але він на допит не з’явився, і вони, я так розумію, оголосили його в розшук і не можуть зараз знайти. Є всі його персональні контактні дані, вони надані слідству, але поки що слідство не змогло його допитати: він сам не прийшов, а поліція не може його знайти», – розповів Перов.

Самовільне будівництво

Водночас кримінальне провадження відкрито проти самих забудовників – точніше, проти «невстановлених осіб», які на початку грудня минулого року, всупереч діючому законодавству,  розпочали самовільно надбудовувати новий поверх на історичному будинку Замкова.

Це провадження було відкрите відділом дізнання Шевченківського УП ГУНП у м. Києві 26 грудня 2023 року, про що свідчить відповідь Київської міської прокуратури на депутатський запит Ксенії Семенової, датована 29 грудня.

Незважаючи на це, роботи на Франка, 26, тривають і нині – хоча ТОВ «Рент Менеджмент Інвест», яке планує збудувати тут торговельно-розважальний центр, так і не отримало право оренди на цю ділянку. На засіданні Київради 8 лютого питання про передачу ділянки в оренду цій компанії висувалося аж тричі, проте воно так і не набрало голосів.

«Там продовжується повним ходом будівництво, жодних заходів щодо його припинення не відбувається. Рішення про передачу цієї ділянки в оренду Київрадою ще не ухвалено, тим не менш, будівельні роботи продовжуються», – зазначила в коментарі «Каштан NEWS»  депутатка Ксенія Семенова.

Будинок Замкова
Над будівлею вже з’явився третій поверх. Фото: Дмитро Перов / Facebook
Будинок Замкова
Будинок Замкова, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Перов / Facebook

Також вона повідомила, що питання про оренду ділянки знову буде винесено на розгляд Київради під час пленарного засідання 29 лютого.

«Воно буде винесено, як і інші спірні питання, які громада не підтримує. У нас там буде блок земельних питань», – сказала Семенова.

 На її думку, успіх або не успіх передачі ділянки з історичним будинком під будівництво ТРЦ залежить від уваги громадськості.

«Якщо громадськість попрацює перед засіданням в Київраді з депутатами, якщо всі будуть контактувати зі своїми депутатами від округу і висловлювати їм своє ставлення до цього проєкту, то є шанс, що це рішення прийнято не буде», – прогнозує депутатка.

Охороняти чи не охороняти?

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року на сайті Київради було розміщено електронну петицію з вимогою надати будинку Замкова статус щойно виявленої пам’ятки та захистити його від незаконної забудови. Вона набрала 6000 необхідних голосів, однак, як зазначає Дмитро Перов, Департамент охорони культурної спадщини КМДА вважає, що документація, яка обґрунтовує необхідність надання будинку охоронного статусу, не відповідає необхідним вимогам.

Будинок Замкова
Будинок Замкова. 1978 рік

«Тут треба зробити ремарку, що свого часу сам Департамент охорони культурної спадщини розробляв відповідну історичну довідку та облікову документацію на опрацювання охоронного статусу цієї будівлі – такий статус їй було присвоєно у 1994 році. Куди зникли ці документи і чому Департамент не може її поновити та доопрацювати, у відповіді на петицію не надано. Тобто, по суті, Київрада відхилила цю петицію, оскільки у петиції було прохання повернути статус пам’ятки та зберегти будівлю», – сказав Перов.

Юлія  ТЄНЄНЬОВА

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *