Комунальна наука як забаганка Кличка

І вона коштує мільйони гривень з міського бюджету

З бюджету Києва знову дістають сотні тисяч гривень, аби вгамувати дослідницькі апетити Комунальної науково-дослідної установи «Науково-дослідний інститут соціально- економічного розвитку міста».

Мер Віталій Кличко і Сергій Павловський, 2021 рік.  Фото: vechirniy.kyiv.ua

Інститут, який очолює Сергій Павловський (перебуває на посаді директора з третього серпня 2023 року. До цього очолював Святошинську РДА), з початку року вже провів три аукціони на солідні суми (534 тисячі гривень, 651 тисячу, 534 тисячі).

Один із тендерів не може не викликати подив. Його назва: «Вивчення медіаспоживання киян. Моніторинг споживання комунальних медіа в Києві».   Учасником торгів було лише ТОВ «Перша рейтингова система», якому 19 березня 2024-го і дістався підряд на 530 тисяч гривень.

У 2022 році ця фірма взяла участь у п’яти тендерах інституту, одержавши замовлень більш ніж на мільйон гривень. У 2023-му їй дісталося два підряди: на 720 тисяч  і на 610 тисяч гривень. 

За даними системи Youkontrol, директором «Першої рейтингової системи» працює Дмитро Солдатов, який разом із Олександром Іванченком є бенефіціарами підприємства.

Крім того, як зазначали «Наші гроші», Солдатов є засновником ТОВ «Рейтингове агентство «Євро-Рейтинг» разом із Григорієм Перервою, а Іванченко – ГО «Всеукраїнська ліга здоров’я» разом  із Русланом Романишиним, Ксенією Биковою, Даніелем Карабаєвим, Андрієм Пендальчуком та Євгенієм Пендальчуком.

У 2022 – 2023 роках «Перша рейтингова система», як раніше розповідав «Каштан NEWS», виграла майже всі тендери, які проводив інститут. (Читайте статтю «ПОЗОЛОТІТЬ РУКУ» НА ДОСЛІДЖЕННЯ».)

Нещодавно керівниця Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник на запит редакціїї «Каштан NEWS» повідомила, що Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста «є неприбутковою установою і не є платником податку на прибуток, провадить некомерційну господарську діяльність. Джерелами фінансування є кошти бюджету  Києва, власні надходження відповідно до Бюджетного кодексу України та інші джерела, не заборонені законодавством України».

Наталія Мельник також зазначила, що «у 2022 році Тематичним переліком науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт (інститутом, – ред.) визначено 16 тем, отримано бюджетних асигнувань на суму 20 024 085 грн. У 2023 році Тематичним переліком визначено 24 теми, отримано бюджетних асигнувань 28 997 049 грн». Тобто торік на діяльність установи було виділено на 8 мільйонів гривень більше, ніж 2022 року!

Дослідження, що висмоктані з пальця

Погляньмо докладніше на тему, яку будуть досліджувати за 530 тисяч гривень – «вивчення медіаспоживання киян. Моніторинг споживання комунальних медіа в Києві». Чому узялися за неї саме сьогодні, коли триває повномасштабна російська агресія? Невже це найактуальніше?

Насамперед, що означає термін «медіаспоживання»? Як пише Вікіпедія, «це – кількість використовуваних інформаційних або розважальних ЗМІ однією людиною або групою людей. Поняття включає в себе читання книг і журналів, перегляд фільмів і телевізійних програм, прослуховування радіо і, безумовно, взаємодія з новими видами медіа-технологій».

Кому із чиновників мера Кличка потрібні дані про те, що читають кияни, які інформаційні чи розважальні телепрограми дивляться? Цікаво, як вони планують використовувати це в своїй роботі?

А може, злободенними є інші питання, наприклад, які транспортні незручності для містян виникли після закриття лінії метро на Теремки? Чи ефективною є діяльність Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА? Або – як кияни реагують на масштабні фінансові комбінації людей з близького оточення ексначальника метрополітену Віктора Брагінського?

Тим не менш, Науково-дослідний інститут соціально- економічного розвитку міста пропонує братися за «моніторинг споживання комунальних медіа в Києві». Невже цих медіа так багато, що треба великі бюджетні кошти витрачати на дослідження?  У столиці працюють «Вечірній Київ», радіо «Київ», ТРК «Київ».

Якщо міська влада замовляє у приватної фірми таке дослідження, то навіщо тримати в структурі КМДА профільні Департамент суспільних комунікацій, Управління інформаційної політики та комунікацій? Невже вони не моніторять «споживання комунальних медіа в Києві»?

Пів  мільйона гривень, щоб зрозуміти очевидне

Інший тендер також дивує своєю «злободенністю»: «Визначення стану розвитку інститутів громадянського суспільства в місті Києві у воєнний період».  Його вартість – 651 тисяча гривень. Про аукціон (послуги з опитування громадської думки) сповістили на Прозорро 14 березня 2024 року. Двоє учасників торгів: ТОВ «Дослідницька компанія  «Соціополіс» і ТОВ «Інфо Сапієнс». Переможця ще не оголошено.

Мера Кличка цікавить, які процеси тривають в інститутах громадянського суспільства? Можемо розповісти йому, що людей хвилюють війна, ситуація на фронті, безпека, матеріальні та фінансові труднощі, стрибки цін, підвищення вартості комунальних послуг… Громадські організації постійно калатають в рейку з приводу корупції в місті, величезних витрат з бюджету на другорядні потреби, хаотичної забудови столиці. Водночас чиновники КМДА викладають з міського бюджету більш ніж пів мільйона гривень, щоб зрозуміти очевидне! Якесь задзеркалля.

Ви не повірите, але подібне опитування вже було проведено торік! Нагадаємо: 10 липня 2023 року «Перша рейтингова система» виграла черговий тендер: «Збір первинної соціологічної інформації омнібусного опитування на теми: «Визначення стану розвитку громадянського суспільства в місті Києві у воєнний та повоєнний періоди, зокрема, й участі громадян у формуванні та реалізації державної та регіональної політики». «Гендерний аналіз безпекових викликів у м. Києві: виявлення ресурсів та можливостей для запобігання та вчасного реагування на такі виклики. Ця робота коштувала міському бюджету 610 тисяч гривень.

Цьогоріч, як бачимо, знову досліджують «визначення стану розвитку інститутів громадянського суспільства».

Можливо, меру Кличку та заступникам потрібно  їздити на роботу комунальним транспортом, щоб нарешті з’ясувати, що ж відбувається всередині «громадянського суспільства». І на це не треба буде витрачати  бюджетні кошти.

Нині певним чином повторюється не тільки тема про громадянське суспільство», але й про «гендер». Торік вивчали «Гендерний аналіз безпекових викликів у Києві…» Але ось 5 березня цього року на порталі «Прозорро» оприлюднено  інформацію про тендер: «Збір первинної соціологічної інформації по темі: «Гендерні аспекти розвитку людського капіталу під час війни та повоєнного відновлення». Вартість – 534 тисячі гривень.

У торгах узяли участь «Соціополіс» і ТОВ Дослідницька компанія «ЮСС». Перемогу святкувала фірма «Соціополіс», яка взялася виконати роботу за 524 тисячі 400 гривень. Конкуренти назвали вищу ціну: 525 490,00. За даними Youcontrol, уповноваженою особою підприємства «Соціополіс» є Панченко Сергій Вікторович.

Дуже хотілося б дізнатися, що конкретно із цих досліджень підлеглі міського голови використали для поліпшення соціально-економічної ситуації в столиці? З якими соцопитуваннями особисто ознайомився Віталій Кличко?

Богдан ТУР

Читайте також: КОМАНДА КЛИЧКА ВИВЧАЄ ЛЮДСЬКУ БІДУ ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *