Команда Кличка вивчає людську біду за бюджетні кошти

Продовжуємо розповідати, на які потреби витрачають  кошти платників податків комунальні підприємства столиці.

У Києві діє Комунальна науково-дослідна установа «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста», яку очолює Сергій Павловський.

Як повідомляє  керівниця Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник на запит редакціїї «Каштан NEWS», «установа є неприбутковою і не є платником податку на прибуток, провадить некомерційну господарську діяльність. Джерелами фінансування є кошти бюджету  Києва, власні надходження відповідно до Бюджетного кодексу України та інші джерела, не заборонені законодавством України».

Нас також інформують, що тут – 61 працівник: на 19 посадах – ті, які  зайняті неповний робочий день  або сумісники, з них  технічних – семеро осіб, наукових – 54 (10 мають наукові ступені).

Тематика досліджень під час війни

Наталія  Мельник стверджує, що інститутом «у 2022 році Тематичним переліком науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт визначено 16 тем, отримано бюджетних асигнувань на суму 20 024 085 грн. У 2023 році Тематичним переліком визначено 24 теми, отримано бюджетних асигнувань 28 997 049 грн». Тобто торік на діяльність установи було виділено на 8 мільйонів гривень більше, ніж 2022 року!

«Поза межами виконання Тематичного переліку отримано доходи від платних послуг, які надаються бюджетними установами згідно з їх діяльністю, на суму 236 700 грн та доходи від списання майна на суму 574 грн. У 2022 році платні послуги не надавались», – ідеться у відповіді Департаменту економіки та інвестицій КМДА.

Вивчення потреб ветеранів за мільйони гривень

Одне із соціологічних досліджень, тендер на проведення якого оголосили 29 листопада  2023 року, називається так: «Вивчення потреб ветеранів війни та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України задля формування послуг та сервісів місцевої соціальної політики». Строк виконання робіт – до 31 грудня 2023 року.

Учасником конкурсної процедури була лише одна фірма – ТОВ «Перша рейтингова система» (бенефіціаром є Дмитро Солдатов). Вона й виграла торги. Бюджету Києва ця тема обійдеться у 510 тисяч гривень.

До речі, у 2022 – 2023 роках «Перша рейтингова система», як раніше розповідав «Каштан NEWS», виграла майже всі тендери, які проводив інститут. (Читайте статтю «ПОЗОЛОТІТЬ РУКУ» НА ДОСЛІДЖЕННЯ”.)

Тобто міська влада Віталія Кличка щедро фінансує «вивчення потреб» ветеранів, родин полеглих воїнів», іншими словами, чиновники хочуть знати, у яких умовах живуть  герої, які захищали країну від рашистів, чи не у скрутному становищі пербувають рідні загиблих воїнів… І на це дістають із міської скарбниці пів мільйона гривень. А чи не доцільніше було б пів мільйона безпосередньо виділити для нагальної допомоги людям, які однозначно варті на фінансову підтримку з боку столичної влади? Навіщо залучати посередників для «вивчення» ситуації? Щоб вивчали і досліджували людську біду?

Віталій Кличко і Сергій Павловський
Мер Віталій Кличко і Сергій Павловський, 2021 рік. Павловського відзначено з нагоди Дня місцевого самоврядування. Фото: vechirniy.kyiv.ua

Невже в муніципалітеті не знають реальних потреб громадян цієї соціальної категорії? Адже є Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА, який очолює Руслан Світлий, відповідні структури в районах. Основні функції: «Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисникам і Захисницям України, військовослужбовцям, які звільнені з військової служби, та членам їх сімей…»

Окрім цього, як зазначаєтся на сайті міської влади, діє гаряча лінія кризової допомоги і підтримки для ветеранів та їхніх родин.

У нас є і Комунальна бюджетна установа «Київський міський центр допомоги учасникам антитерористичної операції». Одне із основних його завдань: забезпечення соціальної захищеності учасників бойових дій та членів їх сімей шляхом надання послуг: інформування, консультування, соціальної адаптації,  інтеграції, супроводу тощо.

Діють також Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги у Києві, Правобережний та Лівобережний київські місцеві центри надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Ці організації «зроблять підтримку наших ветеранів ще кращою та якіснішою», – запевняла  в 2022 році заступниця голови КМДА Марина Хонда.

А  в травні  2023 року Марина Хонда повідомила, що Київ працює над створенням комплексного центру підтримки ветеранів «Київ мілітарі хаб», куди можуть звертатися захисники, захисниці, а також їхні сім’ї, щоб вирішити всі свої питання: від заповнення документів, оформлення пільг до медичної та психологічної реабілітацій. Окрім цього, в  місті планують запровадити електронний кабінет захисника.

І раптом під завісу 2023-го року в Києві  вирішили за допомогою посередника «вивчити потреби ветеранів війни та членів їхніх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни…» за пів мільйона бюджетних гривень.

Бюджетних грошей не шкодують

До речі, судячи з інформації на інтернет-сторінці закупівель Прозорро, для інституту влада не шкодує бюджетних коштів. 8 лютого 2024 року було оголошено тендер – послуги з прибирання приміщень інституту  на 374 тисячі 747 гривень.

Цього  місяця заявлено й  про тендер на послуги з охорони – вартість 736 тисяч гривень. (Підряд виграло приватне підприємство «Технохолдинг-безпеки»: вартість – 734 тисячі 400 гривень).

7 лютого 2024-го оприлюднено інформацію про торги – придбання бензину на 222 тисячі 750 гривень. Перемогу в торгах здобуло ТОВ «Вєнтус ресурс», запропонувавши ціну в 194 тисячі 359 гривень.

Утім повернемося знову до офіційної відповіді керівниці Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталії Мельник на запит редакціїї «Каштан NEWS». Ось  ще дані про дослідження за бюджетні кошти.

«У межах Тематичного переліку на 2023 рік за замовленням Департаменту економіки та інвестицій КМДА Установою було виконано роботи з розробки проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024-2026 роки з проведенням його стратегічної екологічної оцінки (орієнтовна вартість 1800000 грн) та розробки і впровадження інструменту електронної взаємодії «Платформа розвитку Києва» (орієнтовна вартість 50000 грн).

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту міської цільової програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я столиці на 2024-2025 роки» здійснено у 2023 році на підставі договору про надання послуг, укладеного з Департаментом охорони здоров’я КМДА. Вартість послуг за цим договором становила 49 000,00 грн (сорок дев’ять тисяч гривень 00 коп.) без ПДВ», – інформує Наталія Мельник.

Отже ще мільйон 800 тисяч гривень з міського бюджету.

Яка дивна схожість текстів!

На сайті інституту  2023 року оприлюднено Звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024 – 2026 роки. Зазначено, що науковим керівником є Ігор Петренко, перший заступник директора інституту (раніше, до серпня 2023-го, він очолював цю комунальну науково-дослідну установу).

Один із розділів цього документа  стосується забруднення атмосферного повітря викидами автотранспорту та промислових підприємств.

Відкривши Звіт, читаємо:

«Міський транспорт є головним чинником забруднення атмосферного повітря. Вплив системи «автомобіль – дорога» на природне середовище в умовах міста значно більший, ніж промисловості і теплоенергетики, що пов’язано з великою кількістю автотранспортних засобів, наявністю великих площ доріг і вулиць. Викиди автотранспорту представлені відпрацьованими газами (після згоряння пального), картерними газами (суміш пального з парами мастильних матеріалів) і паливним випаровуванням, що надходить у середовище з паливних баків, карбюратора і систем живлення двигунів. Найбільш істотні такі компоненти викидів, як оксид вуглецю, вуглеводні, оксиди азоту, сполуки сірки, тверді частинки (сажа)…».

Активісти розкритикували міську програму розвитку транспорту в столиці.
Фото: КМДА

Так і хочеться вигукнути: шановні науковці з комунального підприємства! Навіщо ви пишете про загальновідоме? Цим навіть школярів не здивуєш.

Далі читаємо:

«Частка автомобілів, які експлуатуються в м. Києві, далекі від довершеності; вони здебільшого не відповідають міжнародним стандартам щодо екологічної безпеки. Кількість автомобілів постійно зростає, особливо легкових. Відповідно, слід очікувати зростання подальшого тиску на довкілля та зростання рівня забруднення. На рівень забруднення викидами від транспортних засобів впливають інтенсивність та умови їхнього руху. Рівень загазованості залежить від кількості перехресть, від інтенсивності руху автомобілів, ширини і рельєфу вулиць, швидкості вітру тощо. Істотним є вплив дорожніх умов, як постійних, до яких відносять склад дорожнього покриття, план траси, подовжній і поперечний профіль, ширину проїзної частини, перетинання доріг, так і перемінних (ступінь рівності дорожнього покриття, коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою, видимість дороги тощо)…».

Акцентуємо увагу: роботи з розробки проєкту згаданої вище Програми коштують бюджету  мільйон 800 тисяч гривень.

Що цікаво, в інтернеті у відкритому доступі є Доповідь про стан навколишнього природного середовища Києва за 2021 рік. Її підготувало Управління екології та природних ресурсів КМДА. Як не дивно, у цьому документі ми знайшли тотожні (!) фрагменти про забруднення повітря автомобілями з деякими абзацами Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2024 – 2026 роки.

Цитуємо Доповідь Управління екології та природних ресрусів:

«…Міський транспорт є головним чинником забруднення атмосферного повітря, вплив системи «автомобіль – дорога» на природне середовище в умовах міста значно більший, ніж промисловості і теплоенергетики, що повʼязано з великою кількістю автотранспортних засобів, наявністю великих площ доріг і вулиць. Викиди автотранспорту представлені відпрацьованими газами (після згоряння пального), картерними газами (суміш пального з парами мастильних матеріалів) і паливним випаровуванням, що надходить у середовище з паливних баків, карбюратора і систем живлення двигунів. Найбільш  істотні такі компоненти викидів як оксид вуглецю, вуглеводні, окиси азоту, сполуки сірки, тверді частинки (сажа)…».

Ще дозволимо собі цитату з цього тексту:

«… Рівень загазованості залежить від кількості перехресть, від інтенсивності руху автомобілів, ширини і рельєфу вулиць, швидкості вітру тощо. Істотним є вплив дорожніх умов…».

А тепер порівняйте з документом, який підготовлено науковцями інституту в 2023 році.

Отож і запитуємо керівницю Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталію Мельник: чи не шкода вам  мільйона  800 тисяч гривень із міського бюджету, який наповнюють платники податків?

***

Сергій Павловський
Сергій Павловський. Фото: КНДУ “Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста” / Facebook

Сергій Павловський перебуває на посаді директора Комунальної установи «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» з третього серпня 2023 року. До цього очолював Святошинську РДА, працював у Національному медичному університеті імені Олександра Богомольця, він – доктор медичних наук.

Богдан ТУР

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *