Київські скандали: «поховання» Либіді, причини потопу в метро, руїни старої садиби

Столичні посадовці не припиняють дивувати киян своїми вчинками

Середній місяць літа видався не лише, як ніколи, спекотним за температурними показниками, але й жарким на різні  гучні скандали, що сколихнули місто Кия.

«Каштан NEWS» вирішив нагадати найбільш гучні колотнечі липня.

Річку — під землю

Київрада на початку липня затвердила план, за яким на місці стародавньої річки Либідь буде облаштовано дорогу, а саму річку закриють у  бетонний колектор під Залізничним шосе.

Підземна частина річки Либідь у районі Деміївки. Фото: з відкритих джерел

Містян обурив  такий намір «господарів» Києва, і вони виступили з відповідною петицією на захист Либіді. Своєю чергою,  київські експерти за допомогою різноманітних  інформаційних платформ намагаються провести «лікнеп»  для влади щодо згубності такого рішення. Зокрема, економіст, бізнес-аналітик та інженер Павло Шатохін  стверджує, що рішення КМР щодо «каналізування» Либіді не принесе жодної користі та взагалі є рудиментом щонайменше  початку минулого століття.  Небайдужі громадяни також  звернулися з відповідним листом до народних депутатів і зі скаргою — до Генерального прокурора, у якій, зокрема,   прохають  ініціювати судове звернення з метою скасування рішення Київради щодо Либіді.

Директор Департаменту і кримінальне провадження

Правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження, фігурантом якого стали директор Департаменту комунальної власності КМДА та двоє оцінювачів. За даними слідства, Департамент і благодійний фонд уклали договір оренди нежитлового приміщення з правом подальшої приватизації. За згодою сторін орендар виконав ремонт, кошти за ці роботи підлягали відшкодуванню. Для  оцінки всього того, що  зроблено, було залучено двох оцінювачів – директора одного з товариств  та його співробітницю, які мали контролювати відповідність виконаних робіт, що підлягатимуть компенсації. Проте останні внесли недостовірні відомості в офіційні документи, внаслідок чого з бюджету міста було безпідставно відшкодовано майже  350 тисяч гривень.

Департамент комунальної власності КМДА. Фото: з відкритих джерел

Викрили  на брехні

Столична прокуратура спростувала заяви чиновників КМДА та КП «Київський метрополітен» щодо причин аварії на перегоні «Либідська» — «Деміївська». Оскільки результати проведеної експертизи суперечать твердженням про начебто неякісне будівництво тунелів між затопленими станціями.

Водночас незалежні експерти встановили,  що заходи з усунення потрапляння води в тунель  з березня 2011  до грудня 2023 року здійснювалися без залучення фахівців, які б установили причини пошкоджень та надали рекомендації щодо їхнього усунення.

Ремонт тунелю на Деміївці. Фото: Павло Авдокушин

Посадовці підземки — під арештом

Наслідком таких висновків прокуратури стало оголошення про підозру двом посадовцям КП «Київський метрополітен», чия службова недбалість призвела до підтоплення тунелю між двома станціями. Таким чином під цілодобовим домашнім арештом  опинилися головний інженер столичної підземки Віктор Вигівський, який виконує обов’язки начальника столичного метрополітену, та начальник служби колії, тунельних споруд і будівель метрополітену. Запобіжний захід обрано терміном на два місяці, також ці посадовці зобов’язані здати документи, що дають їм право виїзду за кордон.

Проте в  повідомленнях правоохоронців жодного слова немає про  відповідальність  колишнього  директора Київського метрополітену Віктора Брагінського, який у середині березня цього року  після  оприлюднених в   медіа фактів, що вказують на корупційні складові в його діяльності, був змушений написати заяву про звільнення з посади.

Наздогнали гріхи минулого

Столичні правоохоронці підозрюють чинного директора КК «Київавтодор» у службовій недбалості, яка призвела до розтрати понад 14 мільйонів гривень на ремонті автодороги  в столичному регіоні в період, коли посадовець обіймав посаду заступника начальника з розвитку доріг Служби автомобільних доріг в Київській області. Зокрема,  йдеться про поточний ремонт автомобільної дороги  Р-19 Фастів – Митниця – Обухів  – Ржищів.

Екскаватором — по пам’ятці

Апофезом столичних скандалів липня поза сумнівом можна вважати знесення Садиби Зеленських.  19 липня до поліції Києва надійшло повідомлення, що на вулиці Олександра Кониського, 22, невідомі за допомогою важкої будівельної техніки знесли будинок, побудований наприкінці XIX століття.

Садиба Зеленських. Фото: з соціальних мереж

Як  з’ясувалося, це було  самоуправство. Адже жодних дозвільних документів на такі дії від профільних департаментів КМДА забудовнику ніхто не надавав. Ба більше — на будівлю прокуратурою було накладено арешт, що прямо забороняв  вчинення будь-яких дій із садибою та навколо неї.

Така зухвалість здійняла хвилю обурення серед киян,  і вже наступного дня під стінами мерії на Хрещатику, 36, відбулася  акція протесту, яка обіцяє перерости в регулярні заходи,  поки чиновники не виконають  усі вимоги киян щодо поводження з пам’ятками історії в місті.

Крім того, мешканці столиці закликають очільників міської влади звільнити із займаних посад через службову недбалість посадовців Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Департаменту охорони культурної спадщини та самого Департаменту.

Засідання ТСК
Засідання ТСК. Фото: Роман Пєтушков для “Каштан NEWS”

Цілком зрозуміло, що такий перебіг подій не міг пройти поза увагою народних депутатів України. Так,  на позачергове засідання з цього приводу зібралася Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України з питань моніторингу та оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади в місті Києві — столиці України під час воєнного стану. Її члени дали жорстку оцінку діяльності столичної влади.

«Мені здається, на ключових посадах в КМДА і профільних департаментах панує тотальна безвідповідальність і тотальна бездіяльність. І до вирішення цього треба системно підходити і думати, що робити… Якщо в місті безлад, руїна, то люди, які за нього відповідають, мають нести як мінімум політичну відповідальність: від голови КМДА до керівників департаментів», — сказав голова ТСК Віталій Безгін.

Також  він  порадив директорці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марині Соловйовій добровільно скласти з себе службові повноваження.

Чим закінчиться цей скандал і які ще виникнуть наступного місяця, ми обов’язково поінформуємо.

Євген ДЕМЯНОВ

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *