Київські скандали: побиття активіста, знесення пам’яток, сумнівне голосування, судове рішення

Скандали лютого.

Столичні посадовці продовжують  дивувати  киян своєю поведінкою

Останній місяць зими  «подарував» чергову порцію гучних скандалів. Здебільшого вони, за сумною традицією, були пов’язані із спробою знести старі будівлі, аби згодом забудовники могли  зводити на їхньому місці нові. Однак до вже, так би мовити, звичних  інформаційних сплесків додалося й дещо нове.

«Каштан NEWS» вирішив нагадати найбільш гучні  колотнечі лютого.

Замкове замикання

Уже котрий місяць поспіль не сходить з інформаційних  шпальт скандал навколо старовинного столичного будинку Замкова, що на вулиці Івана Франка, 26. Ба, більше! Він набуває  нових обрисів.

Будинок Замкова, лютий 2023 року. Фото: Дмитро Перов / Facebook

Цього разу дійшло до того, що забудовник звернувся до поліції з проханням відкрити кримінальне провадження проти відомого столичного пам’яткоохоронця Дмитра Перова. Привід надуманий: мовляв, активіст вдався до «перешкоджання законній господарській діяльності». У цій історії цікаво те, що наші правоохоронці, на диво, швидко відреагували на звернення і таки розпочали кримінальне провадження.

Це було на початку місяця. А вже під  кінець лютого поліцейські розпочали  нове кримінальне провадження. Цього разу,  за заявою того  самого забудовника, Перова звинуватили в тому, що він… украв з будівельного майданчика стенд із паспортом об’єкта, який становить значну матеріальну цінність. Як наслідок  — справу кваліфіковано за ч.5 ст. 185 (крадіжка, скоєна у змові з групою осіб) Кримінального кодексу України. В умовах дії правового режиму воєнного стану ця  стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі  строком  від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Побиття як захист для  свавілля

Апофеозом історії з будинком Замкова стало побиття на території цього об’єкта   активіста Перова та його колеги.

Як розповів на своїй сторінці у соцмережі потерпілий, третього лютого, попри відкрите кримінальне провадження, біля  будинку Замкова відбувалися будівельні  роботи.

Цього разу  демонтували дерев’яні балки  будівлі, які є невід’ємною складовою історичної памʼятки.

«Тож ми намагались не допустити їх вивезення, — написав Перов. – За це моя подруга — Светослава Мілорадович –  отримала удар кулаком в спину від «тітушки» забудовника, а я — в район сонячного сплетіння від прораба… У мене попередньо — забій і підозра на перелом ребра».

Панський подарунок

Цього місяця «відзначилася» й  Київрада. Вона вкотре продемонструвала  зневажливе ставлення до старого Києва, віддавши з легкої руки під забудову історичну пам’ятку в центрі столиці — будинок Осипа Родіна.

Садиба Родіна. Фото: Мапа Реновації / Facebook

Сталося це 8 лютого, коли сесія  ухвалила рішення, яким передала під забудову земельну ділянку на вулиці Олеся Гончара, 71, разом із історичним будинком. Цю двоповерхову будівлю площею 494,1 кв м було зведено за авторським проєктом архітектора Володимира Ніколаєва у далекому 1882 році.

Примітно, що ухвалити це рішення столичним депутатам удалося не відразу, а лише з третьої спроби. Воно набрало підтримку лише 63 із 120 голосів депутатів міськради.

У цій історії цікаво те, що забудовник майже чотири  роки  намагається через суди позбавити будівлю охоронного статусу. І, певно, вже втомився. А тут — такий панський подарунок.

Городище місту не потрібне

Крім Київради, не менш по-зрадницьки щодо інтересів  киян учинив і Господарський суд столиці. Він 21 лютого своєю ухвалою відмовив у задоволенні позову Офісу Генерального прокурора  щодо скасування передачі під забудову пам’ятки археології національного значення — Китаївського городища.

Фото: travels.in.ua

Треба зазначити, що ця територія є археологічним комплексом, який розташований  у східній частині Голосіївського лісу, складається із городища (залишків давньоруської фортеці), курганного могильника, печер та поселення.

Примітно, що ОГП двічі подавав позови про  захист Китаївського городища і обидва  рази  їх суд не задовольнив.  Перша  ухвала пролунала 17 січня цього року: суддя Госпсуду Наталія Ягічева відхилила позов прокурорів щодо захисту ділянки 21,61 га, посилаючись на те, що межі археологічної пам’ятки «Китаївське городище і курганний могильник» нібито досі не визначені і не затверджені у визначному порядку. Рішення з аналогічною аргументацією вже 21 лютого ухвалив суддя Петро Паламар щодо ділянки 4,82 га. Отже, наразі вся надія на реакцію суду вищої інстанції, який, хочеться вірити, виправить ці  рішення, що зневажають  інтереси держави на користь  групи зацікавлених осіб.

Садиба Зеленських — під загрозою

Ще один скандал з архітектурною пам’яткою виник цього місяця в Шевченківському районі. Його епіцентром стала садиба Зеленських.

Фото: Дмитро Перов / Facebook

Будівля розташована на вулиці Кониського, 22, і є однією з найстаріших  на тамтешній місцевості. Ошатний деревʼяний, обкладений цеглою будинок було споруджено  1890 року в стилі історизму. У 1911 році  власником садиби стала родина заможних столичних міщан Зеленських. І ось сьогодні на цей будинок поклали око забудовники. Адже стара будівля заважає спорудженню другої черги ЖК «Тургеневъ».

Аби врятувати історичну пам’ятку,  мешканці столиці виступили на її захист, розмістивши на сайті Київради відповідну петицію.

Як зазначають автори документа, у 2021 році столична прокуратура відкривала провадження за фактом незаконної спроби знесення садиби забудовником.

Однак, попри відкрите кримінальне провадження за фактом умисного пошкодження та руйнування обʼєктів культурної спадщини і накладений арешт, забудовник намагається розібрати будівлю. Водночас роботи проводяться за відсутності будь-якої дозвільної документації.

Враховуючи таки перебіг подій, кияни закликають столичну владу негайно вжити відповідних  заходів і зупинити протиправні роботи навколо садиби.

Озеро як стічна канава

До проблем урбанізаційних  додалися  ще й  екологічні: невідомі злили певну кількість нафтопродуктів у  Кирилівське озеро, що на Оболоні.

Фото: Київська міська прокуратура / Facebook

Як зазначили в  столичній прокуратурі, під час огляду виявлено на поверхні озера  маслянисті плями з характерним запахом, що може свідчити про злив нафтопродуктів.

За цим фактом розпочато  кримінальне провадження  щодо порушення правил охорони вод і водних об’єктів, якщо це спричинило забруднення і створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля.  

Каток Феміди

Цього місяця правоохоронні органи столиці завітали до генерального директора комунальної корпорації «Київавтодор» та ексначальника одного з експлуатаційних управлінь столиці. Як результат— обом вручено  підозри в спричиненні  збитків державі на суму майже 300 мільйонів гривень.

Попередньо слідство  встановило, що впродовж 2022-2023 років посадовці КП «ШЕУ Солом’янського району міста Києва» за вказівкою свого керівника звозили відходи різного типу на земельну ділянку, яка призначалася виключно для накопичення снігу.

Таким чином керівник «Київавтодору» допустив здійснення підконтрольним підприємством забруднення ділянки відходами та матеріалами, шкідливими для людей та довкілля.

Під час огляду земельної ділянки із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції Столичного округу знайдено металобрухт, тверді побутові відходи, пластик тощо. Сподіваємося, ця справа матиме логічне завершення в суді.

Євген ДЕМ’ЯНОВ

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *