Як Маргариті Косяк вдалося поцілити в «десяточку»

Громадський бюджет

Унікальність «Громадського бюджету» в тому, що завдяки цьому конкурсу можна втілити в життя свої давні мрії. Авторка проєкту № 635 Маргарита Косяк ось уже кілька років мріє про створення в столиці школи стрільби з лука. Вона не сиділа склавши руки – чітко виклала свою ініціативу на папері, зареєструвала проєкт до участі та… перемогла, а відтак зможе втілити мрію у реальність.

– Ідея створення школи лучника виникла три роки тому. Коли почали шукати відповідне приміщення, зрозуміли – самотужки не впораємося, адже це потягне багато витрат. А перекладати фінансовий тягар на плечі батьків дітей не хотілося, – розповідає пані Рита. Так виникла ідея написати проєкт для «Громадського бюджету». Місцем для майбутньої школи автор обрала Київський палац дітей та юнацтва, де вона працює заступником директора.

– Оскільки приміщення для реалізації проєкту в нас вже є, тому ми використаємо кошти тільки на придбання матеріалів для приведення цього приміщення до належного стану і на придбання необхідного обладнання – луків, дощок та мішеней, – зазначає авторка.

Лідерка команди розповіла про цікаву систему збору голосів, яка допомогла їхньому проєкту одержати довгоочікувану перемогу.

– Ми проводили зустрічі з іншими авторами проєктів для того, щоб обмінюватися голосами. І таким чином домовлялися, що ми підтримуємо проєкти один одного. Це було дуже класно, тому що ми розуміли, що заходячи в таку систему, ми можемо проголосувати за 3-4 проєкти одночасно. І своїх партнерів підтягнути, і стати на крок ближчими до своєї мети, – розповідає Рита.

Школа Громадського бюджету також дуже допомогла нашій героїні. На тематичних заняттях, разом із фахівцями, учасники опрацьовували ризики проєктів – тобто створювали, по суті, маркетингову матрицю.

Пані Рита пригадує й чимало зворушливих моментів, коли разом із командою доводилося шукати підтримку своєї ініціативи у киян.

– Був один інтригуючий момент, коли ми вже, здавалося, набрали необхідну кількість голосів і перейшли червону лінію. Але за дві години до закінчення голосування я побачила що мій проєкт «відкотився» у рейтингу вниз. Це була п'ятниця, вечір, 22:00 година, о 00:00 закінчувалось голосування. Звичайно, дуже розгубилася, але взяла слухавку, набрала колег і ми реально вийшли на вулиці. Просто зупиняли перехожих, пояснювали їм ситуацію. І таким чином набрали додатково +30 голосів і знову перейшли ту червону лінію. Буде нам наука на майбутнє, що не варто завчасно розслаблятися, – пригадує пані Маргарита.

На сьогодні для реалізації проєкту вже провели процедуру закупівлі обладнання, знайшли фахівців, які надають консультації та готові навчати дітей. Залишилося – кілька формальностей.

– Дякуємо нашій міській владі, що нині ми маємо таку чудову можливість брати участь у проєктах, реалізовувати їх. Також дуже важливий момент – якщо один великий, дуже значущий проєкт не добрав якусь кількість голосів, то комісія має право проголосувати, і влада його дофінансує. Була особисто свідком такої історії. Це надзвичайно мотивує та надихає, – каже наостанок переможниця проєкту громадського бюджету Маргарита Косяк.

Ольга Куліш 

Читай «Вечірку» в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *