Знакову історію українського війська показують на Майдані

Сьогодні, 6 грудня, у День Збройних Сил України та в день 100-річчя від початку легендарного Першого Зимового походу Армії УНР, у Києві біля Головпошти відкрилася виставка, присвячена збройним формаціям доби Української революції – «Українське військо: 1917 – 1921».

Одним із найважливіших атрибутів державності, гарантом безпеки та свободи України є її Збройні сили. Сьогодні вони стримують ворога в Донецькій та Луганській областях, а також готові до виконання поставлених завдань скрізь, де в цьому виникне потреба. 

Сто років тому значення власного війська для України було надзвичайно важливим, адже молодій державі з перших і до останніх днів існування доводилось боротися з агресією сусідів. У вирі боротьби формувалося військо Української революції 1917 – 1921 рр. Воно увібрало в себе національні традиції минулих епох, але при цьому постійно змінювалося, пристосовуючись до викликів сучасності.

Детально про це розповідає нова виставка Українського інституту національної пам’яті «Українське військо: 1917 – 1921». Вона експонуватиметься протягом місяця.

Двом датам присвячений і новий ролик Українського інституту національної пам’яті. У ньому дід, нащадок командира 2-ї Волинської дивізії армії УНР генерала Олександра Загродського, передає онуку, який служить у 28-й окремій механізованій бригаді, що нині носить ім’я Лицарів Зимового Походу, сімейну реліквію – Орден Залізного Хреста, яким були відзначені усі учасники Першого зимового походу.

– Так збіглося, що 6 грудня ми відзначаємо і День Збройних Сил України, і сторіччя початку Першого зимового походу. І це дуже символічно. Бо традиції, передусім бойові – це один із стовпів, на яких тримається будь-яка армія. А для Української армії це ще важливо й тому, що і через сто років нам доводиться мати справу з тим же ворогом. Довгий час герої Української революції 1917 – 1921 років були незаслужено забуті. Їх намагалися викреслити з нашої пам’яті. І приємно бачити, що останнім часом ці імена повертаються в українську армію – у нас з’явилася бригада Лицарів Зимового Походу, бригада Чорних запорожців, бригада імені Петра Франка. Тішить, що Український інститут національної пам’яті відіграє у цьому не останню роль, – зазначила перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

Нагадаємо, навпроти Київради покажуть календар втрат українських бійців на Донбасі.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *