У Києві за літо зафіксовано 17 випадків гарячки Західного Нілу

Трьох пацієнтів, на жаль, врятувати не вдалося

Із 1 червня 2024 року у КНП «Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва» на лікуванні перебували 17 хворих на гарячку Західного Нілу.

Як повідомила очільниця Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, серед хворих – 10 чоловіків і 7 жінок. 15 пацієнтів – кияни, ще двоє – мешканці Київської та Черкаської областей.

Пацієнти потребували стаціонарного лікування через важкість перебігу хвороби. На жаль, троє з них померло через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт.

Основним резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (зазвичай перелітні). Від них вірус передається певним видам комарів, які потім можуть інфікувати тварину або людину через укус.

Захворювання починається з ознобу й швидкого підвищення температури, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий, однак у важких випадках може розвинутися менінгіт або енцефаліт.

«Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне. Тож поради звичайні: як і за будь-якого захворювання, при перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану. А щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, встановіть удома москітні сітки, використовуйте репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягайте речі, що максимально прикривають тіло. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля», – зазначила Гінзбург.

Читайте також: Штам FLiRT у Києві: інфекціоністка розповіла, чи варто панікувати

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *