Театральні події: найкращі вистави для вашого вікенду 17, 18 та 19 травня

«Каштан NEWS» розповідає про репертуар театрів столиці

17 травня

«Процес» 

Роман «Процес» Франца Кафки був опублікований лише після його смерті,  в 1925 році. Письменник працював над ним в 1914-1915 роках, і за його життя друком вийшли два уривки з роману. Взагалі Кафка заповів своєму другові – письменнику Максові Броду спалити всі його рукописи після смерті. Утім, друг не виконав це побажання та видав всі  рукописи Кафки. Один із таких творів – роман «Процес», поставку якого втілив режисер Давид Петросян.

Про що?

Одного ранку до будинку Йозефа К. вриваються невідомі. Його заарештовано. Причина – невідома. Йозеф К. безуспішно намагається звернутися до сусідів, та все стає дедалі заплутанішим.  Вирок залишається таємницею, однак час Йозефа спливає. Він переконаний, що його життя не належить йому, а є частиною безглуздої погоні за розумінням судового процесу. Його арешт на день народження символізує алегоричний характер його подальшого життя під натиском незрозумілого процесу, де навіть судді не знають його звинувачення. Він винен за замовчуванням, оскільки кожна людина може бути в чомусь винна – і цього достатньо.

Місце та час: Київський драматичний театр на Подолі. Вистава триває з  18:00 до 19:30.

Ціна квитків від 300 до 850 грн, можна придбати онлайн.

«Моменти/Momenti»

«Моменти» – комедія дель  арте  від італійського режисера Маттео Спіацці, реалізована в  2021 році. У виставі  відсутні слова, актори грають у масках, імпровізуючи в процесі, передають емоції та настрій жестами.

Про що

В основі вистави Маттео заклав плинність українського життя, починаючи з 1970-х років до епохи Незалежності. Дія відбувається в офісі, де герої переживають десятиліття змін, зайняті щоденними  справами та чеканнями на особисті досягнення, в умовах часового перевтілення. Їхнє життя, обмежене чотирма стінами з друкованими машинками та теками, відображає плин часу через особисті історії кохання, кар’єри та втрати. Історія змінюється, проте буття героїв залишається сталим. Вистава відображає універсальний досвід наших предків у метафоричному світлі.

Місце та час: театр драми і комедії на лівому березі Дніпра. Вистава триває  з 18:00 до 19:30.

Вартість квитків від 150 до 450 грн; квитки можна придбати онлайн за посиланням.

Сцена з вистави “Моменти”. Фото: drama-comedy.kiev.ua

18 травня

«Жізель»

Твір «Жізель» Адольфа Адана, написаний у 1841 році, інспірований стародавньою слов’янською легендою про віліс – духів незаміжніх дівчат, які загинули від зради своїх коханих. Віліси присвячують ночі помсті, примушуючи молодих чоловіків танцювати з ними до смерті. Балет «Жізель» є  адаптованою і розширеною версією  цієї історії. Режисери вистави – Алла  Висоцька  та Олег Токар.

Про що

Балет «Жізель» у двох діях оповідає історію про дівчину, котру ошукав граф Альберт, прикидаючись звичайним парубком та приховуючи свій заручений стан.  Відкриття правди стає для Жізель смертельним ударом, і вона помирає, перетворюючись на віліс – дух, який помер через зраду. Такі душі залишаються в світі живих, прагнучи помсти. Лісничий Ганс, який також любив Жізель і розкрив обман, стає жертвою її смертоносного танцю, та зрештою  Жізель вирішує врятувати Альберта. Хоча в реальному світі їм не бути разом, їхня любов залишається безсмертною.

Місце та час: Національний академічний театр опери та балету імені Тараса Шевченка. Вистава триває з 15:00 до 17:05.

Вартість квитків – від 600 до 1000 грн. Квитки також можна придбати онлайн.

Сцена з балету «Жізель». Фото: opera.com.ua

«Імперія янголів»

Спектакль засновано  на сюжеті відомого бестселера Бернарда Вебера. Цей твір, присвячений сучасній людині, називається «Ода життю». Ця книга входить до десятки найпопулярніших у світі.

Про що

Головний герой, опинившись на небесах, стає янголом-охоронцем для трьох різних особистостей: бездомного злочинця, романтичного французького письменника  і американської дівчини, майбутньої «Міс Всесвіт». Вони стикаються з життєвими випробуваннями та спокусами, а їх янгол-охоронець, порушуючи звичні традиції, присвячує себе служінню людям.

Місце та час: Будинок кіно. Вистава триває з 18:00 до 20:00.

Вартість квитків – від 250 до 550 грн. Квитки можна придбати онлайн.

19 травня

«Марлені»

Театральну п’єсу «Марлені» в  2000 році написала німецька авторка Теа Дорн. У творі вона  інсценувала зустріч Марлен Дітріх та Лені Ріфеншталь. Ця  – вигадка, такої зустрічі ніколи не було, проте кожна з цих жінок залишила свій слід в історії. Лені Ріфеншталь – відома кінорежисерка Третього Рейху. Вона зняла фільми «Тріум волі» та «Перемога віри», в яких прославляла нацистську ідеологію. На противагу Лені, Марлен Дітріх зневажала ідеологію гітлерівської Німеччини і в 1939 році отримала громадянство США. Згодом заснувала фонд допомоги євреям, змушеним тікати з Німеччини.

Режисер-постановник вистави – Ігор Матіїв.

Про що           

Гротескна комедія розповість історію про зустріч двох жінок, яких нічого не пов’язує. Одного разу Лені Ріфеншталь без запрошення потрапляє до квартири Дітріх, де намагається вмовити легендарну актрису повернутися до зйомок у кіно.

Місце та час: Київський драматичний театр на Подолі. Вистава триває з 14:00 до 15:30.

Вартість квитків – 350 грн. Квитки можна придбати онлайн.

Марлені
Сцена з вистави «Марлені». Фото: Sergy Gavrishkevich

«Спогади з присмаком мартіні»

«Скляний звіринець» – справжня назва п’єси американського драматурга Теннессі Вільямса, що в 1944 році принесла автору популярність. «Спогади з присмаком мартіні» – українська адаптована версія п’єси, яку спершу поставили  в  театрі Карпенка-Карого режисерки Тетяна Марінська та Олена Єлісєєва як дипломний проєкт. Згодом спектакль був включений до постійного репертуару.

Про що

Сюжетна лінія заснована на історії родини Вінфілдів. Батько залишив сім’ю, коли діти були маленькими. Відтоді незламна Аманда виховувала сина Тома та доньку Лору сама. Їй було нелегко, тому що в родині всі були непростими. Під акомпанемент блюзу вона зачаровує глядачів, занурюючи їх у свій ілюзорний світ із модних журналів, де шик і фанати є повсякденністю. Вона наполегливо підтримує свій образ, приховуючи своє справжнє горе. Аманда бажає, щоб її діти ділили з нею «американську мрію», але вони тільки нагадують їй про їх сіру реальність. Вони прагнуть повернути Аманду до реального світу, де її любов та опіка дійсно потрібні. Аманда живе між материнською любов’ю та створенням ілюзій, такий її вибір.

Місце та час: Театр на Михайлівській. Вистава триває з 17:00 до 18:30.

Вартість квитків – 400 грн. Квитки можна придбати онлайн.

Сцена з вистави «Спогади з присмаком мартіні». Фото: Natalka Levina

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *