Нове життя старих речей: у столичному ботсаду розкажуть про «апсайклінг»

Нині в усьому світі екоактивісти б’ють на сполох: вони демонструють красномовні фото загиблих тварин, риб і птахів від пластику, димових завіс над містами, пересохлих рік та винищених лісів. І пропонують діяти!  Екологічна культура потрохи приживається в Україні – нині все більше людей відмовляється від пластикових пакетів, використовують до кави бамбукову, а не пластмасову трубочку чи відмовляються від друку чеку в терміналі, щоб зберегти довкілля. А в лексиконі приживаються нові слова – ресайклінг, апсайклінг, фрінсайклінг, трешн тощо. Всі вони означають обробку сміття або старої речі в нову та потрібну.

 

 В Україні велика перевага надається апсайклінгу. Апсайклінг – це креативний підхід до вторинного використання непотрібних речей. Саме на це роблять ставку в Києві на різноманітних артмайданчиках та благодійних барахолках. – Якщо ми вже доклали зусиль до створення чогось, то чому б це нове не переробити в щось ще новіше? Навіть якщо не захочемо зробити це сьогодні, то завтра умови змусять нас! – зазначає керівник «ОбухівМіськВторРесурс» Армен Полатьян. 

 

 Більше про нове життя старих речей та екологічні ініціативи можна буде дізнатися з 24 по 27 вересня на екофестивалі Earthmate. Цей захід об’єднує музикантів, митців, підприємців, активістів, дослідників та візіонерів у Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка. 

 У рамках фестивалю 25 вересня о 18:00 мистецтвознавець, куратор і артменеджер Андрій Сігунцов розкаже про те, що змушує людей копатися на секонд-хендах, збирати пляшки й сміття, під час лекції «Зі старого у нове: recycling». Приєднуйтеся до події. Бути екологічним модно! Даша Гришина 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *