«Книжкова країна» – фестиваль, що об’єднує покоління

З 25 по 28 квітня ВДНГ спільно з Асоціацією українських видавців і книгорозповсюджувачів проведе фестиваль, до якого будуть залучені найбільші видавництва України, профільні компанії, письменники, літературознавці, наукові дослідники, медійні зірки, а також українські інфлюенсери.

Фестиваль передбачає можливість зустріти безліч українських лідерів думок, серед яких: MONATIK, Андрій Шабанов, Акім Галімов, Григорій Бакланов, Анна Завальська, Оля Цибульська, Тетяна Гонченко, Вадим Дідик, Анна Полегенько та інші цікаві особистості.

Протягом 4 днів гостям заходу буде представлено чимало локацій, де кожен може віднайти для себе щось цікаве. В цілому фестиваль налічує понад 150 подій. Тож, гості зможуть відвідати великий книжковий ярмарок, поспілкуватись з авторами, зустрітись із зірками, взяти участь у майстер-класах, дискусіях експертів, а також побувати на інших освітніх та ігрових зонах.

До того ж, з метою доброчинності, відвідувачі фестивалю можуть передати власні книжки до Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охмадит» та до Міжнародного центру підтримки жінок і дітей «Місто добра».

Бренди фестивалю: магазин тимчасових тату – Tattooshka та магазин книжкового мерчу – MANOR.

Коротенький дайджест програм фестивалю:

25 квітня:

  • З 17:00 по 17:45 відбудеться обговорення книжок Олександри Шутко «Кривава Кафа» та «Слідами Роксолани». Авторка романів досліджувала біографію Роксолани в османських та польських архівах. Тому зможе розкрити такі питання: як Роксолана стала такою впливовою, яким було дитинство султана Сулеймана та його родини та яку роль в житті Роксолани зіграв кримський хан?
  • В іншому павільйоні триватиме дискусія на тему: «Як письменництво лікує душу», а також читання авторських творів. Влітку 2022 року Ірена Карпа започаткувала онлайн-курс «Терапевтичне письмо», де допомагала учасникам навчатись рефлексії. Згодом був заснований ще один курс «My Story», де учасники самостійно ділились пережитим досвідом та емоціями набутими під час російської агресії шляхом письма. Так з’явилась збірка короткої прози «Я не знаю, як про це писати». Час події 17:00-17:45.

26 квітня:

  • Проходитиме подія під назвою «Мріяти не шкідливо». Український артист, співак, волонтер, саундпродюсер та композитор – MONATIK презентуватиме свою дебютну книгу – «Книга мрій», що вийшла друком у видавництві #книголав. Інтерактивне видання допоможе усвідомити дітям, наскільки важливо залишатися вірними своїм мріям. Час події 18:00-18:45.
  • З 18:00 по 19:00 відбуватиметься музичний вечір при свічках на вулиці за участі дуету – «Winter Forest». Ви зможете насолодитись поєднанням звуків рояля та труби у світлі свічок, які створять неповторний ефект затишку та витонченості.
  • З 18:00 по 21:00 жіноче видання SEPTEMBER презентує власне дослідження на тему: «Культура читання киян на початку 20 століття». Коли команда журналу September дізналась, що в будинку її офісу на вулиці Володимирській знаходилось відоме київське видавництво «Час», то вирішила провести дослідження, яке й буде продемонстровано гостям фестивалю.

27 квітня:

  • Фудгід, телеведуча та авторка книги «Магія трав. 110 рецептів, щоб закохатися в їжу» Юлія Бенкендорф проведе кулінарні майстер-класи. Подія триватиме від 11:00 до 15:00. Учасники можуть дізнатись, як обирати трави, як їх зберігати та як правильно їх поєднувати. Дитячий майстер-клас розпочнеться о 11:00, дорослий – о 14:00. Вартість вхідного квитка: 110 грн, пільговий – 90 грн, дітям до 6 років – вхід безкоштовний.
  • Творча зустріч із Сергієм Пономаренком з 12:00 по 12:45. Сергій Пономаренко –  український письменник, автор романів, повістей та оповідань у жанрі «містичного детективу». Останній роман автора «Чорне весілля» став бестселером. В межах фестивалю автор презентує нову книжку «Оманливе коло», де за сюжетом подробиці вигаданої історії втілюються у життя. Гості зможуть дізнатися про ідею виникнення роману та про вплив штучного інтелекту на роботу письменників.
  •  Андрій Фоменко – кризовий психолог, автор восьми наукових статей в галузі психології. У 2023 році спільно з UNICEF розробив і впровадив курс «Кризовий консультант». Тож, з 13:00 по 13:45 проведе лекцію на тему: «Кризова психологія. Ресурси впевненості».
  •  З 16:00 по 16:45, Юрій Даценко (автор ретродетективу «Життя вічне») разом з Євгенією Кужавською (авторка серії книг «Історичний детектив», кураторка детективного напрямку видавництва «Жорж») розповідатимуть про різницю написання «тру крайму» та «фікшн крайму», тобто побудовою детективу на реальних подія та на вигаданих.
  •  27 та 28 квітня, о 16:00 та о 17:15 проходитиме розважально-інтелектуальна гра QuizLab. Гра  присвячена літературі і всьому, що з нею пов’язано. Питання стосуватимуться як української літератури, так і закордонної, як сучасних авторів так і класиків. QuizLab складається з 4 раундів та триватиме годину. Кожен етап має по 10 текстових, графічних, аудіо та відео питань на різні теми. Склад команди: від 2 до 6 гравців. За участь у грі потрібно сплатити 100 грн. Для реєстрації у QuizLab потрібно написати в телеграм: https://t.me/Qlab_events

28 квітня:

  •  Олександр Скрипник (український письменник та заслужений журналіст України) спільно з Едуардом Андрющенком (історик, журналіст, редактор was.media та автор книги: «Архiви КГБ: невигаданi iсторii») та Аллою Істоміною (кандидат історичних наук, директорка видавничого дому «АДЕФ-Україна») пропонують диспут на тему: «Дослідження невідомих спецоперацій із розсекречених архівів КДБ СРСР та Зовнішньої розвідки України як важливе джерело розуміння нинішньої російської агресивної політики». Подія дає можливість дізнатися про трансформацію структур роботи спецслужб під впливом сучасності, а також згадати українських історичних постатей, які сприяли формуванню національної ідентичності в умовах протистояння. Час дискусії 17:00-17:45.
  • Зустріч з авторкою книги «ЦвіТИ! або Як полюбити ту, що в дзеркалі» – Олею Цибульською. Книга співачки надихнула багато жінок сприймати, любити та цінувати себе справжньою. Триватиме з 18:00 по 18:45.
  • Дитяча квест-гра за новою книжковою серією «Маленькі загадки на кожному поверсі». Учасники можуть стати справжніми детективами: взяти участь у розслідуваннях, квестах, розгадати таємниці. Найактивніші учасники отримають подарунки. Час гри: 16:00-16:45.

За отриманням детальнішої інформації переходьте за посиланням: https://book.vdng.ua/

Вся програма фестивалю за посиланням: https://program.book.vdng.ua/

У четвер та п’ятницю захід триватиме з 12:00 по 21:00, у вихідні дні – з 10:00 по 21:00.

За оновленням програми слідкуйте на офіційних сторінках фестивалю на платформах Facebook та Instagram.

Дарія ФРОЛОВА

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *