Карантин змінив ринок праці в Україні

Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ

Коронавірусна криза загострила проблеми, пов`язані з пошуком роботи і перекваліфікацією українців. На вітчизняному ринку праці спостерігається скорочення кількості вакансій з боку роботодавців, збільшення попиту на нову роботу і зростання конкуренції.

Через карантин масові звільнення найбільше зачепили працівників готелів, ресторанів, туркомпаній і салонів краси. Про це свідчать дані Міжнародного кадрового порталу grc.ua.

Згідно з опитуваннями, найчастіше про скорочення повідомляли шукачі віком від 31 до 40 років – 48%. Ще по 20% скорочених працівників – спеціалісти від 24 до 30 років та від 41 до 50.

Найближчим часом 35,2% роботодавців планують зменшувати розмір оплати праці, а 64,7% – залишать без змін.

22% опитаних готові до перекваліфікації через відсутність перспектив, 12% – через розчарування у своїй професії.

– Коронакриза ще раз показала: для компаній критично важливо йти шляхом цифровізації та автоматизації. Одна зі складових – створення таких цифрових робочих місць (віртуальних, мобільних), які не потребують постійного перебування в офісі. Йдеться про ту саму «дистанційку», вимушена необхідність введення якої у перші дні та тижні карантину викликала багато запитань: зокрема, чи вдасться зберегти рівень продуктивності при такому форматі? Опитування, проведене серед роботодавців (користувачів порталу grc.ua), свідчить: новий формат роботи не суттєво вплинув на продуктивність. Майже половина респондентів (47%) заявила: працюючи віддалено, співробітники встигали робити стільки ж, як і до того. 19% роботодавців помітили, що з дистанційною роботою продуктивність зросла, – повідомила керівниця експертно-аналітичного центру grc.ua Юлія Дрожжина.

За даними Jooble (світового ресурсу з пошуку роботи), останнім часом найбільша кількість вакансій – у сферах торгівлі, виробництва, управління персоналом, інформаційних технологій і логістики. 

Компанії оптово-роздрібної торгівлі найчастіше розміщували вакансії з різними зарплатами (в різних регіонах): на посади продавця-консультанта – 4-17 тис. грн; менеджера з продажів – 5-30 тис. грн; касира – 7-10 тис. грн.

У сфері виробництва найгостріше відчувалася нестача пакувальників, різноробів і швачок: рівень зарплат коливався у межах 5-25 тис. грн. Найменша кількість вакансій – сферах медіа, охоронних послуг, юриспруденції, консалтингу, дизайну.

За даними Київського міського центру зайнятості, найбільш оплачувані вакансії – ріелтора та інженера-програміста (22-25 тис. грн). Понад 15 тис. грн – зарплата у електромеханіка, менеджера в оптовій торгівлі, торговельного агента, слюсар-монтажника, електромонтера, машиніста сировинних млинів. 

Загалом у столичній базі налічується 10 089 вакансій – це на 18 відсотків більше, аніж на початку карантину.

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *