«Ференцварош» – «Динамо»: два різні тайми від киян і втрачена перемога

Маючи перевагу в два м’ячі після першого тайму, в другій половині «Динамо» дозволило підопічним свого колишнього тренера Сергія Реброва «видряпати» першу нічию.

Перед початком матчу вболівальники переживали певні нотки символізму. 45 років тому – Динамо виграло свій перший міжнародний турнір – Кубок володарів кубків. І їхнім суперником у фіналі 1975 року був саме «Ференцварош», який динамівці перемогли із рахунком 3:0. Майже через півстоліття ці команди зустрілися вдруге – у найпрестижнішому клубному турнірі, хоча, завдання, цього разу обидві команди вирішують значно простіші.

Все ж, перед самим матчем більше розмов було не про ту легендарну перемогу команди Лобановського, а про протистояння двох нинішніх головних тренерів – Мірчі Луческу та Сергія Реброва.

Вболівальникам «Динамо» не потрібно зайвий раз нагадувати, хто такий Ребров та що він означає для Динамо як гравець, а завойовані в запеклій боротьбі з «Шахтарем» Луческу два чемпіонства поспіль (вже як тренера «Динамо») роблять його просто живою легендою.

Стосовно Мірчі Луческу, то після поразки від «Ювентуса» в стартовому турі, його команді потрібна була тільки перемога, щоб продемонструвати справжні амбіції на єврокубкову весну.

Матч в Угорщині розпочався досить жваво – вже на 4-й хвилині Де Пена та Циганков створили напівмомент, який чітко показав, що «Динамо» приїхало в гості до «Ференцвароша» тільки за перемогою. Протягом першого тайму динамівці все більше нарощували перевагу над опонентом, яка втілилася в гол на 28-й хвилині. Після подачі з правого флангу від Томаша Кендзьори м’яч потрапив до молодого дарування Динамо – Іллі Забарного, а після його удару влучив у руку нашому співвітчизнику з «Ференцвароша» Харатіну. Рефері призначив пенальті, який чітко реалізував Віктор Циганков, пробивши точно в лівий кут від воротаря.

Гол динамівців ніяк не змінив малюнок гри. «Динамо» продовжувало контролювати гру, і перед закінченням першого тайму це вилилося у другий забитий гол. Той таки Кедзьора передачею зі своєї половини поля запустив по правому флангу Віталія Буяльського, який майже ідеальною передачею на Карлоса Де Пену завершив старання партнерів. Карлосу залишалось тільки попасти м’ячем в порожній від воротаря лівий кут. З цією задачею динамівець справився на відмінно.

0-2 після першого тайму та повний контроль гри не віщував ніяких проблем для «Динамо» в другому таймі, проте гравці «Ференцвароша» та Сергій Ребров були іншої думки.

59-хвилина – угорці забивають один м’яч стараннями Нгуена, який чудовим ударом з правого краю штрафного майданчику обвідним ударом не залишив шансів Денису Бойку.

Після голу динамівці нічого не створили біля воріт Ференцвароша аж до закінчення матчу. А коли мінімальна перемога Динамо ставала все реальнішою, почалися проблеми. На 86-й хвилині за зрив атаки капітан «Динамо» Сидорчук отримує другу жовту та залишає Динамо у меншості. Мірча Луческу робить тактичні заміни та випускає в центр поля новачка клубу Белуце. Буквально через декілька хвилин дебютант не витримує лінії офсайду, і Динамо пропускає вдруге. Боли заштовхує м’яч з декількох метрів після скидки від Лайдуні.

Кияни взагалі могли програти цей матч, але на 95-й хвилині Денис Бойко справився з неймовірним ударом з-за меж штрафного майданчика.

Можна сказати, що «Динамо» втратило перемогу, проте з огляду на другий тайм, можна констатувати, що і «Ференцварош» теж не награв на поразку. Бойова нічия 2-2, яка дарує продовження боротьби за 3-тє місце в групі. Адже перші два, найімовірніше, розіграють «Ювентус» та «Барселона». А протистояння Луческу та Реброва триває і далі.

Марина Ткачук, фото з офіційного сайту «Динамо» (Київ)

Sourse: vechirniy.kyiv.ua