Досліджуємо столицю: п’ять  музеїв, які зацікавлять кожного

Музей Apple

У 2023 році в центрі Києва відкрився перший в Україні музей продукції Apple. Цей унікальний музей розташований у підвалі магазину Yabluka. Експозиція  знайомить відвідувачів з історією технологій і дизайну побутової електроніки на прикладі понад ста пристроїв Apple, починаючи з Apple II Plus 1979 року випуску, включно з такими знаковими лінійками, як Apple III, Lisa, Macintosh, Power Macintosh, iMac, MacBook, PowerBook, а також першими моделями iPod, iPad і повною серією iPhone.

Крім знаменитої продукції Джобса, в музеї представлено стелаж акустичних систем Marshall, що до Apple  не належить, проте така технічна родзинка лише додає витонченості.

Потрібно зазначити, що майже 30 відсотків його колекції збирали впродовж десяти років, решту придбано вже в  2023 році. Багато експонатів досі функціонують, і охочі можуть насолодитися іграми на iMac, 1998 року випуску. Музей має ексклюзивні автографовані та навіть запаковані гаджети від Apple. Вхід сюди  безоплатний, що відрізняє заклад від аналогічних  у Варшаві та Празі, де за вхід вимагають плату в 10 євро.

Місце та час:  Хрещатик, 42; щодня, з 10:00 до 22:00.

Експерементаріум

Столичний музей «Експериментаніум» – унікальний заклад, мета якого – пояснити складну концепцію фундаментальних законів природи просто, а саме через ігри та видовищні експерименти. Музей знайомить із сотнями експонатів, серед яких є мініатюрне торнадо, плазмова куля Ніколи Тесла, дзеркальний лабіринт, різноманітні музичні інструменти, моделі людського тіла, колекція оптичних ілюзій та левітуючий магніт. Кожен експонат має описи трьома мовами, а кваліфіковані гіди, які є студентами природничих і творчих спеціальностей, допомагають оживити експозицію цікавими розповідями.

Також «Експериментаніум» часто проводить різноманітні заходи, зокрема хімічні шоу та тематичні лекції. Відтак музей  може розширити рамки розуміння наукових та освітніх концепцій. Водночас експозиція та культурна програма постійно оновлюються новими предметами та заходами, тому   відвідувачі мають можливість дізнатися про нові наукові дослідження.

Місце та час: проспект Степана Бандери, 6Д; працює в будні дні, крім понеділка – з 9:30 до 19:00, у вихідні – з 10:00 до 20:00.

Національний музей історії України

На Старокиївській горі знаходиться один із провідних історичних музеїв країни. Першу його будівлю спорудили в 1899 році за кошти киян, за проєктом видатного київського архітектора Владислава Городецького, який також збудував у столиці Костел Святого Миколая та Будинок з химерами. А вже 1904 році музей було відкрито, тоді він був відомий під назвою «Київський художньо-промисловий і науковий музей». У період становлення заклад підтримували відомі меценати, зокрема родини Терещенків та Ханенків. Вони фінансували археологічні експедиції та сприяли формуванню історичних і етнографічних колекцій.

Під час гетьманства Павла Скоропадського назву та концепт музею намагалися змінити на «Національний український музей», проте попри складну та невизначену політико-економічну ситуацію, зробити це не вдалося.

Нині тут налічується 800 тисяч експонатів. Колекція складається з археологічних, нумізматичних, етнографічних зібрань. Також є експозиції зброї, пам’яток декоративно-ужиткового мистецтва, рукописів, стародруків, творів живопису та графіки.

Біля будівлі історичного музею виставлені цікаві кам’яні фігури, відомі як половецькі баби. Існує легенда, що богатирі, обурившись на сонце, почали плювати у його бік, тож розлючене світило перетворило їх на камені. Проте, справжній сенс  цих скульптур полягає в язичництві. Слово «баба» в даному випадку має тюркське коріння і походить від «балбал», що означає пращур. Отже, кам’яна баба вважалася ідолом померлого предка. У давнину традиція встановлення кам’яних баб була поширена серед різних народів, які жили на території сучасної України в різні епохи, особливо серед скіфів та половців. Тож, баби використовувалися для поминальних обрядів і переважно встановлювалися на курганах.

Місце та час:  вулиця Володимирська, 2; щодня, з 10:00 до 18:00.

Аптека-музей

У 1718 році Йоганн Гейтер – німець за походженням – відкрив першу аптеку в Києві, що розташовувалася на Подолі, неподалік Андріївського узвозу. Патент на цю аптеку він отримав від імператора Петра 2 за указом від 28 липня 1728 року. Згодом її власником став Георг Бунге. У той час аптека призначалась виключно для військових. І, оскільки вона до 1770-х років була єдиною приватною в столиці, то приносила  великий прибуток. Ліки тут продавали  аж до 1839 року. Після цього власники та призначення будівлі постійно змінювалися, і лише у 1988 році вона була відкрита як музей і знову почала свою діяльність як аптека. У музеї представлено понад 50 000 експонатів, які розповідають про історію фармацевтики. Тут можна побачити різноманітні пробірки, аптекарський посуд, меблі, фармакопеї та навіть старовинну аптечну книгу 1884 року. Крім експонатів, у музеї є справжня аптека, де можна придбати бальзами та мило за рецептурою 19 століття.

У цьому музеї відтворено давню чернечу келію Києво-Печерської лаври, де ченці лікували хворих, а також хату бабусі-знахарки, яка вилікує будь-яку недугу за допомогою трав. Тут також можна побачити алхіміка, який працює в своїй лабораторії, і місцевий фітобар, де продаються трав’яні настої. Ці натуральні ароматні ліки, нібито зварені за рецептом тієї самої таємничої травниці, можна навіть придбати.

Адреса: вулиця  Притисько-Микільська, 7

Музей фотоілюзій

На Подолі працює Музей фотоілюзій, де завдяки оптичним фокусам та зміненій перспективі можна сфотографуватися із людиною-павуком, літаючи в нього на спині, стати  частиною полотна Ван Гога,  зіркою для обкладинки журналу «Forbes» тощо. Водночас кожен експонат має підказку, який ракурс обрати, щоб фотографія вийшла найбільш вдалою.

Крім того, музей пропонує квест, концепт якого полягає в пошуку вкраденого діаманту  в  залі «Крейзі рум» площею 150 кв. м, тож час на захід необмежений.

Після проходження квесту  відвідувачам доступні 25 локацій, де можна зробити фото. Також є можливість отримати фото зі знайденим діамантом від фотографа на будь-якій із локацій.

Місце та час:  вулиця Сагайдачного, 41; щодня з 10:00 до 20:00.

Гід “Каштан NEWS”

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *