Доходи збільшилися на 3 млрд грн: Кличко звітує за рік роботи

Мер столиці Віталій Кличко відзвітував про те, що відбувалось у Києві протягом 2019 року.

Які проєкти вдалося втілити у місті та про плани розвитку Києва в наступному році кияни могли почути у прямому ефірі.

– Рік був непростим, але Київ показав динаміку розвитку. Зокрема, доходи порівняно з 2018 роком збільшились на 3 млрд гривень, – підкреслив Кличко.

У 2019-му столиця перевиконала бюджет і отримала понад 60 мільярдів гривень надходжень. Хоча, попередньо планували отримати 57,5 мільярдів. 

— Найбільше коштів цього року ми традиційно спрямували на соціально-культурну сферу міста.  Сфера освіти отримала рекордні 18,6 мільярдів гривень. Охорона здоров’я – майже 11 мільярдів і соціальний захист — 8,3 мільярда гривень, — наголосив мер столиці. —  2019-й був непростим як для країни, так і для столиці. Але Київ продовжив перетворення і зміни. Наше місто розвивається, стає гарнішим і комфортнішим, — сказав Кличко.

 

8,3 мільярдів гривень на соцзахист мешканців столиці

Загальний обсяг фінансування міської цільової програми «Турбота» сягнув майже 2,8 мільярдів гривень.  На допомогу учасникам бойових дій на сході, а також їх родинам спрямували понад 265 мільйонів гривень.

Також цього року місто придбало 2 автомобілі для дитячих будинків сімейного типу. Та передало 43 квартири дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, придбавши житло за кошти міського бюджету.

Триває в столиці і програма продажу хліба за доступними цінами. Завдяки співпраці з приватним акціонерним товариством «Київхліб». Соціальний хліб можна придбати за карткою киянина. І знижка надається відповідно до категорії пільги — від 20 до 70 відсотків вартості виробу.

Програма «Доступні ліки»  для пільгових категорій киян

-Майже 3,6 мільярдів гривень ми запланували на соціальний захист киян на 2020 рік. Скорочення витрат маємо в зв’язку з тим, що виплата пільг, субсидій і допомог незахищеним категоріям громадян перейшла на загальнодержавний рівень. І тепер цими видами допомоги займатиметься Міністерство соціальної політики”, — пояснив мер Києва. Зокрема, на міську цільову програму «Турбота» наступного року плануємо виділити 2,7 мільярда гривень, — підкреслив Віталій Кличко.

Лікарні та обладнання для них

У 2019 році на сферу охорони здоров’я у столиці  спрямували майже 11 млрд грн

У 2019 році в столиці відремонтували понад 50 відділень у медичних закладах та закупили для них обладнання майже на 700 млн гривень.

– Друга найбільша стаття витрат столичного бюджету – медицина. Видатки на неї цього року становили майже 11 мільярдів гривень. Для порівняння, у 2016-му – 6,4 мільярди, – підкреслив Кличко. – Ми продовжуємо оснащувати медичні установи столиці сучасним обладнанням. Цього року на найновішу медичну техніку витратили майже 700 мільйонів гривень.

Вперше за кілька десятиліть усі пологові будинки столиці забезпечені сучасним обладнанням. Усього на ремонт закладів медичної сфери цього року спрямували понад 1 мільярд гривень. Це, зокрема, понад 50 відремонтованих відділень у лікарнях, оновлені пологові будинки, термосанація 12 будівель медзакладів. Також придбали ще 25 автомобілів швидкої для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф столиці на суму 65,6 мільйонів гривень. Наразі триває процедура закупівлі ще 39 машин.

Усього ж, за кілька останніх років, місто закупило 164 спецавто для надання невідкладної медичної допомоги. Це нові автомобілі з сучасним обладнанням.

Ремонти станцій метро і 284 одиниці громадського транспорту 

За останніх кілька років Київ закупив: 121 новий тролейбус, 63 сучасних трамваї та 100 автобусів. Оновили 135 вагонів метро. Також цього року відремонтували 5 станцій швидкісного трамваю на Борщагівській лінії.

У 2019-му, зауважив мер, здійснили і капітальний ремонт станції метро «Святошин». Облаштували там також ліфти та підйомники для маломобільних категорій населення. Столиця й надалі оновлюватиме найстаріші станції київського метро.

-Триває будівництво метро на Виноградар. У кінці 2021-го року плануємо відкрити дві нових станції  – «Мостицька» і «Проспект Правди», – підкреслив Віталій Кличко. 

Наступного року за кредитні кошти ЄБРР місто планує закупити ще 40 трамваїв.

-У листопаді Київрада затвердила Міську цільову програму розвитку транспортної інфраструктури столиці на 2019-2023 роки. Загальний бюджет, розрахований на п’ять років, – понад 83 млрд грн. Зокрема, будемо встановлювати квоти на паркомісця у центрі та поліпшувати комфорт громадського транспорту. Це мотивуватиме киян надавати перевагу громадському транспорту. Також програма передбачає закупівлю понад 400 одиниць трамваїв, тролейбусів та електробусів до 2023 року, – сказав мер Києва.

Освітлення вулиць

Цього року ще 70 вулиць столиці отримали сучасне енергоефективне LED-освітлення.

-Нове освітлення вже працює на оновлених вулицях, проспектах, в парках і скверах, на столичних мостах. Це майже 350 об’єктів. На витратах на електроенергію у 2018 році місто зекономило майже 11 млн грн. За 11 місяців  цього року – вже понад 13 млн грн, – наголосив Віталій Кличко.

Столиця — чемпіон в оновленні дорожньої інфраструктури

Цього року в Києві оновили 16 мостів і шляхопроводів. Капітально відремонтували і 830 прибудинкових територій та проїздів. 

-Ми ремонтуємо інфраструктуру, яку не оновлювали десятиліттями! Хочу зазначити, що за останніх 4 роки ми оновили понад 900 кілометрів доріг у Києві. Особливу увагу цього року приділили оновленню мостів та шляхопроводів. Більшість з них не ремонтували з часу введення в експлуатацію. А це – 40-50 років! Нам вдалося буквально вдихнути друге життя в такі інфраструктурні об’єкти, як Русанівський метроміст та Борщагівський шляхопровід. Ви самі знаєте, в якому вкрай «втомоленому» стані були ці об’єкти, – зазначив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що на фінальній стадії перебуває будівництво нового Шулявського шляхопроводу. Такий великий об’єкт за такі короткі терміни в Україні будують вперше.

Також у 2019-му тривали активні роботи з будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу і вже до кінця наступного року планують відкрити автомобільного сполучення новим мостом.

Продовжуються  ремонти доріг та проїздів. Цього року завершили капітальний ремонт, зокрема, вулиці Івана Федорова. Оновили та подовжили вулицю Сім’ї Кульженків, яку з’єднали з Великою Окружною дорогою. І тепер в столиці з’явився ще один транспортний коридор. Капітально відремонтували проспект Палладіна, Вигурівський бульвар та вулицю Алматинську та багато інших. Практично завершили капітальне оновлення Дарницької площі

Кличко  зазначив, що на наступний рік чималі кошти – 5 мільярдів гривень, передбачили в проекті бюджету міста на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у столиці.

Проїхати оновленими вулицями буде легше

У 2020 році Київ планує збільшити кількість евакуаторів до 100 одиниць. 

-У 2020 році для наведення ладу з парковками ми плануємо, укомплектувати інспекцію з паркування, збільшити кількість евакуаторів мінімум до 100 одиниць, забезпечити цілодобовий режим їх роботи, впровадити автоматизовану систему контролю оплати послуг за паркування, перейти на автоматизовану фіксацію порушень правил зупинки, стоянки, паркування авто у режимі фото-відеозйомки, — зазначив Кличко.

Сьогодні інспектори з паркування працюють в основному у центральній частині міста. Починаючи з липня цього року вже винесено понад 3,5 тисячі постанов про стягнення за недбале паркування, на суму штрафів майже 1,4 млн грн. Розпочали також евакуацію авто, припаркованих у недозволених місцях і тих, що заважають руху транспорту.

 

Спорт для всіх

Столична влада продовжує оновлювати спортивні об’єкти та будувати нові.  Так відкрили  після реконструкції, стадіон «Русанівець». 

Оновлений  легкоатлетичний манеж на Березняках – надсучасна база для підготовки спортсменів, якої не має жодне місто України. Завершуються роботи з капітального ремонту басейну на вулиці Бастіонній. Невдовзі відкриємо оновлені спортивні школи «РИНГ» та «Атлант». Розпочали роботи з реконструкції фізкультурно-оздоровчого комплексу на вулиці Райдужній».

 

-У нас відбувся мотофестиваль «Moto open Fest». Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних Федерацій з півмарафону. Чемпіонат Європи зі стрибків у воду. Клубний чемпіонат світу з веслування на човнах «Дракон». І також Київ вже розпочав підготовку до чемпіонату світу з міні-футболу, господарем якого місто стане в 2021 році, — сказав Віталій Кличко. 

 

414 парків та скверів

У столиці за останніх декілька років оновили 414 парків та скверів і дали статус парку чи скверу 397-ми новим зеленим зонам відпочинку. 

-Київ – це місто парків, найзеленіше місто в Європі! І одним із пріоритетів нашої роботи залишається оновлення зелених зон столиці та створення нових. Цього року ремонтні роботи ми здійснили у 75 парках та скверах. У місті побільшало зелених зон – Київрада в 2019-му надала такий статус 31 ділянці. Загалом за кілька років у столиці з’явилося 397 нових зелених зон відпочинку. Всього за ці роки в Києві оновили 414 парків та скверів, – сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що на облаштування парків та скверів у 2019 році з бюджету міста виділили майже 570 млн грн.

Наступного року продовжиться капітальний ремонт Куренівського парку, парків «Совки», «Сирецького», «Партизанської Слави» та «Перемога». Розпочнеться капремонт Голосіївського парку та низки невеликих парків у районах столиці.

Також у 2019-му році оновили три міських пляжі – «Чорторий», «Галерний», «Троєщина». Їх зробили сучасними та комфортними зонами відпочинку біля води.

 

Нові візитівки Києва

Звели у столиці цього року також пішохідно-велосипедний міст, що з’єднав Володимирську гірку і парк «Хрещатий». Облаштували Алею художників та побудували нові сходи від Андріївської церкви до Алеї. Ці об’єкти дозволили реалізувати проект великого туристичного маршруту історичним центром міста – від Пейзажної алеї до Арки дружби народів.

У столичному аеропорту імені Сікорського відкрили пам’ятник видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському.

 

-Ми продовжуємо реконструкцію ще одного знакового об’єкту міста – столичного зоопарку. І кияни вже можуть помітити зміни. У травні наступного року ми плануємо відкрити новий вхід у зоопарк – повністю облаштований і оснащений за новою концепцією. А до кінця 2020 року – новий приматник, – додав мер.

Нові туристичні об’єкти сприяють тому, що столицю з кожним роком відвідує ще більше туристів, підкреслив Віталій Кличко. Так, цього року до Києва приїхало понад 4 мільйони іноземців.

-Бюджет міста від туристичного збору отримав 50 мільйонів гривень. Тоді як у 2015 році – 13 мільйонів. Це тільки бюджет напряму. Але, нагадаю, що кожен турист залишає в середньому 3 тисячі гривень на добу. В готелях, ресторанах і кафе, – зазначив Віталій Кличко

Віталій Кличко щороку представляє та публікує звіт про те, що зробили в столиці протягом року.

Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *