Чи безпечно купувати гриби на стихійних ринках у Києві

Наприкінці літа в Україні традиційно розпочинається грибний сезон — гурмани чекають нагоди поласувати білими, маслятами, лисчками. Придбати такий товар в магазині чи на ринку — практично не можливо, діє заборона. А ось у місцях стихійної торгівлі — на будь-який смак чи гаманець.

Та чи безпчечні ці лісові дарунки — спробували довідатися наші журналісти.

Згідно з законодавством, всі лісові гриби можливо реалізовувати уроздріб лише  при наявності висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. На ринках Києва реалізовувати дикороси заборонено. Причина — їх токсичність та радіоактивність. Тому збирачі грибів збувають їх у місцях стихійної торгівлі.

Для споживачів мають готову рекламу: мовляв окрім прекрасних смакових якостей, які дозволяють перетворити будь-яку страву — чи то смажену картоплю чи суп на шедевр, гриби ще й корисні для здоров’я. Адже мають протимікробні, ранозагоювальні, тонізуючі і протипухлинні властивості. Утім, забувають додавати, що цілюща дія повністю нівелюється, якщо зібрані гриби у не екологічно-чистій зоні.

Щоб переконатися в цьому наші журналісти наважилися на експеримент — і вирішили зробити контрольну закупівлю поблизу одного з ринків. Виклали 400 гривень за кілограм білих грибів і 200 — за лисички. А придбаний крам віддали до лабораторії.

Результати невтішні: придбані гриби накопичили радіонукліди. У білих грибах виявили 800 Бекерель на кг, а в лисичках — 3000 Бекерель. При нормі 500.

Тож споживачам варто тричі подумати, перш ніж купувати гриби в місцях стихійної торгівлі.

 

Автор: Вікторія Бабич-Вепрєва

Фото: Борис Корпусенко

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *