Успішна кар’єра: столичним школярам розповіли про важливі «soft skills»

Ярослава ЗОЛОТЬКО

Форум Людського капіталу «Україна майбутнього» у рамках проєкту «Освітній Хаб міста Києва: територія нових можливостей для кожного» відбувся сьогодні в КМДА.

Під час заходу було проведено профорієнтаційний урок для школярів. Що потрібно, щоб бути затребуваним на ринку праці через 10 або 20 років, пояснює Володимир Страшко, заступник директора Асоціації інноваційної цифрової освіти України. Він назвав дітям «soft skills», які важливі для успіху. А саме: критичне мислення, креативні здібності, управління людьми, робота в команді, здатність приймати рішення, когнітивна гнучкість.

 — Ці навички називаються «soft skills». Чи є тут хоч одна навичка, яка відноситься безпосередньо до якоїсь спеціальності?  Ні, вони не є вузькоспеціалізованими. А професійні навички і знання змінюються щодня. Ще 5 років тому вміння налаштовувати рекламу через Яндекс була дуже крутою навичкою. Потім Яндекс заблокували і всі навички з налаштування реклами в Яндексі стали непотрібними, — зазначає Володимир Страшко.

Як же обрати свою спеціальність? Є такий алгоритм:

1. прописати, що в мене виходить краще ніж у інших людей (наприклад, вмію вислуховувати проблеми друзів та давати поради);

2.  що я можу робити, не помічаючи часу;

3. чим би я займався, якби не потрібно було заробляти на життя, що більш за все тримає мою увагу;

4. від чого я фанатію;

5. яких навичок мені не вистачає, щоб я вже зараз міг досягти успіху.

Чи потрібна англійська для успішної кар’єри? Вона дає додаткові можливості, вважають організатори заходу.

Під час Форуму учні 7-11 класів 28 столичних шкіл грали у настільну гру на кшталт «Монополії», але англійською.

— Людина перш за все при виборі професії має дивитись не на спеціальності, які зникають чи з’являються, а на основи, що лежать за цими спеціальностями. Це навички «soft skills», емоційний інтелект, лідерські якості, знання мов, насамперед англійської. Бо коли ти не знаєш англійської мови, ти обмежений своїм соціокультурним аспектом, а коли знаєш – можеш отримувати інформацію з першоджерела. Тому ми вважаємо, що англійська мова також є основою профорієнтації. В мене є колеги, які завдяки знанням англійської можуть налаштовувати контекстну рекламу для клієнтів з США. А якби не володіли мовою, то взагалі б не знали про таку можливість. Тому сьогоднішній захід присвячений не лише вивченню англійської мови, а й профорієнтації, — розповідає Володимир Страшко.

Також Володимир Страшко радить молоді не нехтувати можливістю пройти стажування за кордоном і обирати вищий навчальний заклад, який тісно комунікує із закордонними вишами.

 

 

Дивіться красиві відео та цікаві репортажі на нашому каналі в Youtube!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *