У Києві очищують питну воду двома новими способами

Катерина НОВОСВІТНЯ

На Дніпровській водопровідній станції (ДВС) завершуються пуско-налагоджувальні роботи у новозбудованому цеху з виробництва нового реагенту для очищення води для киян.

За словами генерального директора ПрАТ «Київводоканал» Дмитра Новицького, будівельні роботи, виконані за кошти «Київводоканалу», вже всі завершені, нині налагоджують устаткування для виробництва діоксиду хлору. Ці роботи на частині обладнання проводять італійські спеціалісти. Перехід на нову технологію очищення води відбудеться до кінця року.

– Діоксид хлору – більш сучасний реагент, який буде використовуватися замість хлору. Це зробить умови праці більш безпечними, а воду для киян – більш смачною, яка відповідатиме світовим стандартам якості, – сказав Дмитро Новицький. – Нині дніпровською водою користуються 30 відсотків киян, які проживають на північному заході столиці.

Технологія очищення діоксидом хлору використовується у Відні, Нюрнберзі, Мюнхені, Варшаві, Кракові.

– А от гіпохлоридом натрію знезаражують воду вже на 14 із 15 артезіанських насосних станцій столиці, – пояснює Вадим Новицький. – На них повністю відмовилися від використання газхлору. Встановлено сучасні електролізні, які на місці виготовляють гіпохлорид натрію – найбільш сучасний реагент. Виконується електричний розряд у розчині солі і утворюється гіпохорид натрію. Для його виготовлення ми тепер купуємо не продукцію підприємства «Дніпразот», а звичайну сіль у підприємства «Артемсіль». Для Дніпровської водопровідної станції була підібрана інша технологія очистки – за допомогою діоксиду хлору. Вона більше підходить для поверхневої води.

Крім того, на ДВС, за кошти кредиту Світового банку, проводять реконструкцію насосної станції першого підйому, де застаріле обладнання замінюють на сучасне енергоефективне. А також роблять повну автоматизацію робочих процесів. Нагадаємо, що ДВС була побудована у 1939 році.

– Виконано вже 70 відсотків робіт і замінили 2 насосні агрегати, встановлюємо також 4 додаткові агрегати, що дозволять збалансувати енергоспоживання. Це важливо тому, що зможемо економити до 25 відсотків електроенергії для подачі води з Дніпра на очисні споруди у години мінімального та максимального споживання води киянами, – пояснив Вадим Новицький. – Адже відомо, що  місто витрачає воду не рівномірно: піки припадають на ранкові та вечірні години, а також на передсвяткові дні  Великодня та Нового року. Всього реконструкція коштуватиме 5 мільйонів доларів.

– Між тим, існуюче обладнання з незараження хлором та озонування дніпровської води ми утримуватимемо в робочому стані й надалі, після введення в експлуатацію нової технології водоочищення. Демонтувати його не збираємося, – говорить головний інженер управління Дніпровської водопровідної станції Олександр Грищенко. – Адже воно може знадобитися. Наприклад, у 2018 році на ДВС доочищували воду за допомогою технології озонування 200 діб. Тому, що якість води Дніпра була поганою. В нинішньому році через погодні фактори, якість дніпровської води поки добра. Але спека робитиме своє, і вода ще буди цвісти. Тому, можливо, доведеться доочищувати.

Читайте також: Київводоканал відмовився від підвищення тарифів та залучення колекторських фірм для роботи з боржниками.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *