Що розповіли в КМДА про якість ремонту столичних доріг й аварійні мости

Катерина НОВОСВІТНЯ

Влада столиці, КК «Київавтодор» та Ініціатива з прозорості інфраструктури CoST представили у столиці верифікаційний звіт про виконані містом проекти капітального ремонту важливих автомагістралей – Кільцевої дороги та вулиці Алматинської — від Празької до Літинської із трамвайним шляхопроводом.

Звіт  міжнародної організації CoST виявився позитивним, і її керівник Святослав Абрамов підкреслив, що співпраця з «Київавтодором» була абсолютно прозорою, адже столичні дорожники повністю відкрили всі документи (від проектів до останнього фінансового звіту) перед CoST.

Всі ремонти доріг України зібрали на сайті

Заступник міністра інфраструктури України Наталя Форсюк розповіла, що нині діяльність міжнародної організації CoST з перевірки даних про будівництво доріг, моніторинг закупівель та витрат вже охоплює всі регіони країни. Їх систематизовано по областях, облавтодорах і містах, і можна побачити на сайті, який тепер став державним. Тут містяться дані від проектів до результатів та ціни ремонту за кілометр дороги.

Мер Києва Віталій Кличко наголосив, що за останні 4 роки у столиці було відремонтовано понад 900 кілометрів доріг (у місті всього 1667 км доріг). Більшість з яких не знали капітального ремонту 30-50 років. Наприклад та ж вулиця Алматинська не ремонтувалася 50 років.

-Головна вимога до підрядників – сучасна європейська якість виконання, гарантійний ремонт, якщо щось не так, — пояснив Віталій Кличко. – Місто готове вкладати й надалі великі кошти в ремонт мережі доріг, тротуарів, освітлення, велодоріжки, що нині й відбувається. Перед містом стоять великі виклики: стан мостів. Я у 2016 році зробив перевірку, і з’ясувалося, що 75 мостів, шляхопроводів у Києві знаходяться в перед аварійному стані. 3 – в аварійному, серед них міст Патона та Метро.  Тому цього року в будівельний сезон ремонтувати довелося велику кількість транспортних споруд. 24 шляхопроводи, мости, розв’язки відремонтовано. Це великі кошти, але вже виходу немає, до цього часу жодна влада не вкладала в ремонти інфраструктури значних  ресурсів. До речі, це проблема всіх міст України.

До кінця 2020 треба відкрити нове сполучення між лівим та правим берегами міста

Віталій Кличко також розповів, що його завдання до кінця наступного року відкрити сполучення лівого берега з правим через Подільський міст. До кінця цього року — запустити рух Шулявським шляхопроводом, ми повинні ввести в експлуатацію Дарницький міст, побудувавши автомобільні з’їзди на правому березі, аби він запрацював на повну потужність, адже нині він завантажений лише на 30 відсотків. Потрібні робити ремонти на Південному та Північному мостах.

-В той же час місто купує нові тролейбуси, автобуси, трамваї. Але люди не дуже хочуть чути про плани, їм потрібен результат. Нам є чим звітувати, — сказав мер Києва.

Кличко зробив акцент і на тому, що 60 відсотків коштів міста забирає державний бюджет, і місту важко знаходити гроші і на освіту, медицину, соціальні програми, й також на ремонт доріг. Тим не менш траси у місті ремонтують, як ніколи раніше.

-Разом з CoST ми робимо перевірки ремонтів автошляхів. А з Мінінфраструктури визначили основні транспортні вузли в столиці, які ремонтуватимемо в першу чергу. Крім того, проробляються варіанти залучення коштів у будівництво транспортного обходу навколо Києва. Є інвестор, готовий вкладати мільярди доларів у будівництво на умовах концесії. Такий транспортний обхід стане вирішенням екологічних, дорожніх проблем міста.

200 км столичних доріг відремонтують у наступному році

Як першочергові заходи з вирішення дорожніх проблем через транзитний потік транспорту, мер міста назвав добудову відрізку Великої окружної дороги на півночі Оболоні з шляхопроводом, проектна підготовка до ремонту десятків вулиць, які розпочнуться навесні.

-Поставлю завищені завдання дорожникам – 300 км відремонтованих доріг, але не менше 200 км, — сказав Віталій Кличко.

-Нині бюджет міста активно формується, в ньому можуть бути корективи. Крім того – ремонтуватимуться мости, шляхопроводи, створюватимуться кармани для парковки та паркхаузи, створені за кошти інвесторів, організовуватимуться й надалі перехоплюючи паркинги. Продовжиться й ремонт туристичних вулиць міста, — сказав генеральний директор КК «Київавтодор» Олександр Густєлєв. 

Він також розповів, що при величезних обсягах роботи, «Київавтодор», завдяки прозорим закупівлям, що здійснюють всі 18 підприємств корпорації, за два роки зекономили 134 млн.грн.

Фото відео Марії Лисенко "Вечірній Київ"

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *