Люки й решітки поза законом: киянам нагадали про метал

У Києві почастішали випадки викрадення люків, решіток зливостоків, металевих парканів та іншого комунального майна, виробленого з металу.

Тому влада столиці нагадує, в першу чергу підприємцям, що скуповують метал, про правила його прийому. А киянам нагадали, що збирання, заготівля, переробка, реалізація промислового металобрухту фізичними особами забороняються.

Нині всі дії з металобрухтом регулюються Законом України «Про металобрухт» (далі – Закон). Люди можуть здавати лише побутовий металобрухт. Приймати промисловий у фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, заборонено.

Суворо заборонено брати у громадян та юридичних осіб каналізаційні люки або їх частини, решітки зливоприймачів, ліфтове обладнання, телефонний кабель, металеві частини для дорожньої мережі тощо.

Закон вимагає, аби приймали побутовий металобрухт від людей лише за наявності паспорта, та обов'язково оформляли акт приймання. В акті вказуються особисті дані та опис металевих виробів. Оформлені документи мають зберігатися у приймальника протягом року.

Діяльність «нелегальних» приймальних пунктів металобрухту карається за законом: особи несуть адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність. Питання про закриття нелегальних пунктів прийому металу та притягнення до відповідальності вирішують правоохоронні органи.

Закон передбачає, що лише спеціалізовані та спеціалізовані металургійні переробні підприємства мають право відкривати приймальні пункти металу та мати вагове, брухтопереробне, вантажопідйомне обладнання, а також відповідну ділянку з твердим покриттям, площа якої визначається його виробничими потребами. Такі пункти повинні мати кваліфікованих спеціалістів, відповідне устаткування, засоби екологічної безпеки.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *