Любов – це коли обіймають: у столиці тривають дні проти гендерного насильства

Був час, коли фраза «Б'є – значить любить» була нормою. А сьогодні закон визначає кримінальне покарання за психологічне, економічне, фізичне чи будь-яке інше насильство. Щороку, аби привернути увагу до проблем саме домашнього насильства, Україна приєднується до Міжнародної соціальної акції «16 днів проти гендерного насильства». Цього року акція проходить під гаслом: «Розірви коло насильства».

– З практики можу сказати, що часто з приїздом поліції заявник відмовляється від своєї заяви, мириться та прощає… І все повторюється по колу… На жаль, – розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

За статистикою, лише 10% постраждалих від домашнього насильства заявляють про це у поліцію. Лише 95 тисяч постраждалих звернулися до поліції минулого року, з них – майже 10 тисяч чоловіків.

Уявіть, 763 дитини торік були свідками фізичної та психологічної розправи над одним зі своїх батьків. І ця статистика жахає. 

– Насправді ситуація у столиці критична. Лише 8% жінок столиці знають куди звертатися, щоб отримати допомогу. Завдяки Фонду народонаселення, ми зараз проводимо моніторинг послуг, які надаються постраждалим від домашнього насильства у Києві. Ми вже запустили у тестовому режимі єдиний телефонний номер 1500 для жертв насильства та навчаємо кризових психологів, – зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У червні цього року по Україні створили мобільні групи для протидії домашньому насильству – «Поліна». Вони мають унікальне право: виносити терміновий заборонний припис кривдникам, який застосовують у випадках безпосередньої загрози життю або здоров’ю потерпілих. 

Як працює «Поліна»:

На місце виклику приїжджає поліція і, якщо там присутні факти насильства, викликає спеціальну бригаду, яка не просто фіксує акт злочину, а має право без суду, в залежності від ступеня загрози для потерпілого, видати один з тих трьох приписів:

  •   зобов'язує кривдника залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  •   забороняє вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; 
  •   забороняє в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Також за кривдником стежить поліція, а якщо злочин повторюється, то чоловіка можуть позбавити волі. 

Спеціалізовані підрозділи поліції чергують у Києві, Одесі, Сіверськодонецьку, Маріуполі та Слов’янському районі, що на півночі Донецької області.

Фото Олексія САМСОНОВА

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *