Кияни будуть окремо платити за ремонт будинкових лічильників води та тепла

З 30.09.2019 р., згідно з діючим в Україні Законом «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», а також за розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради № 1716 «Про встановлення внесків за обслуговування ПрАТ «Київводоканал» вузлів комерційного обліку комунальної послуги з централізованого водопостачання», для столичних будинків встановили дефиренційований розмір внесків на обслуговування вузлів комерційного обліку (лічильників) для кожного будинку.

Як наголошують у «Київводоканалі», він може становити від 3 до 140 грн за квартал і переважно залежить від кількості квартир у багатоповерхівці та від кількості квартирних лічильників.

Дізнатися про розмір внесків у вашому будинку можна з таблиці, що розміщена за посиланням.

У списку слід знайти свій будинок. Таблиця має такий вигляд і розміщена на сайті Київводоканалу.

– Кошти, які доведеться сплачувати у разі необлікованих витрат води через відсутність і поломку загальнобудинкового лічильника, будуть значно перевищувати суму внесків на його обслуговування, – наголосив директор розрахункового департаменту ПрАТ «АК «Київводоканал» Валерій Люлін на брифінгу. – Сплачувати лише за фактично спожитий об`єм води можливо лише за умови наявності у кожного споживача квартирного лічильника, а у багатоквартирних будинках також обов`язково має бути загальнобудинковий прилад обліку.

Керівник водоканалу також пояснив, що цей загальнобудинковий лічильник, а також допоміжні засоби, що забезпечують його функціонування (запірна арматура, фільтри, клапани тощо), становлять вузол комерційного обліку. І в Києві майже 12 тисяч багатоквартирних будинків обладнані такими вузлами обліку, завдяки чому  мешканці  мають змогу контролювати витрати холодної води та сплачувати лише за спожитий об`єм.

– Але, як і будь-який механізм, вузли комерційного обліку потребують технічного обслуговування: періодичного огляду, ремонту  та  повірки. І на це потрібні кошти, – підкреслив Люлін. – До 2017 року ці витрати вже містились у структурі тарифу на холодне водопостачання, тож споживачі оплачували утримання вузлів обліку, проте не робили це окремо. Але витрати на цю послугу було виключено з тарифу холодного водопостачання в середині 2017 року, за рахунок чого тариф знизився, але питання обслуговування вузлів обліку так і залишилося невирішеним. Тож з 2017 до 2019 рік обслуговування приладів комерційного обліку здійснювалося лише в аварійних ситуаціях. Через це на сьогоднішній день майже 4 тисячі вузлів комерційного обліку потребують негайного ремонту та повірки.

«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *