«З причин раптовості»: Брагінський та Кандибор не забажали тримати відповідь перед комісією, яка досліджує причини затоплення столичного метро

Скандальні посадовці залишили віддуватися за себе своїх підлеглих

На засіданні тимчасової контрольної комісії Київради з вивчення причин і наслідків затоплення тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» не вдалося зібрати кворум.

Як можна побачити на записі онлайн-трансляції, зробленому в  п’ятницю, 15 березня, у засіданні взяли участь лише чотири члени комісії – голова ТКК Олександр Тимченко («Європейська солідарність»), Андрій Вітренко («Слуга Народу»), Тарас Козак («Голос») та Вікторія Пташник («Європейська солідарність»). Представники фракції «УДАР», включаючи голову фракції Дмитра Білоцерковця, на засідання не з’явилися.

Також не були присутні директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандибор та «герой» розслідування BIHUS.info, директор КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський, якого Віталій Кличко напередодні пообіцяв відсторонити від посади. Як повідомив заступник Кандибора Валентин Кульбако, його шеф пішов у двотижневу відпустку ще 8 березня. Водночас головний інженер метрополітену Віктор Вигівський стверджує, що Брагінський із понеділка перебуває на лікарняному (вже після завершення засідання стало відомо, що Віктор Брагінський написав заяву на звільнення).

«Ми всі чудово розуміємо, що зараз відбувається і чому немає представників партії «УДАР», чому немає директора департаменту Кандибора і пана Віктора Брагінського. Але я хотів би ініціювати запрошення до нас на комісію начальника Департаменту внутрішнього аудиту Колтик, яка має  доповісти нам результати аудиту КП «Київський метрополітен». Я знаю, що він був і що там є велика кількість порушень. Друге: я попросив би долучити до роботи комісії пана Тимошенка, який є директором антикорупційного департаменту, і ініціювати звернення комісії до департаменту, щоб вони дали оцінку тих фактів, які були озвучені вчора у ЗМІ», – звернувся до голови комісії Андрій Вітренко.

Неякісні рішення та непередбачувані кабелі

Також Вітренко попросив представника КП «Київський метрополітен» доповісти про результати експертизи щодо причин розгерметизації тунелю, про які раніше розповідав у своєму інтерв’ю відсутній нині Руслан Кандибор. У відповідь Вигівський заявив, що остаточних результатів експертизи ще немає, бо досі немає можливості відкрити тунель з поверхні.

«Попередні рішення є, ми, зі своєї сторони,  оперативно повідомляли про результати. Там є інформація щодо неякісних проєктних  та  будівельних рішень. Щодо конкретизації цих двох положень, потрібно додатково провести обстеження з поверхні», – сказав головний інженер метрополітену.

За його словами, проведенню робіт заважають підземні комунікації, про наявність яких у КП «Київський метрополітен», як з’ясувалося, раніше і не підозрювали.

«Не було передбачення такого, що там 200 кабелів, особливо ті кабелі, які стосуються спеціального зв’язку. Для того, щоб ці кабелі переклали, потрібно з кожним балансоутримувачем обговорювати відключення, в який час відключення та на який час переключення. Я не буду говорити, які там є суб’єкти господарювання, тому що ця інформація не для широкого загалу, але це дуже суттєво затримало виконання цих робіт», – заявив Вигівський.

Запитання без відповіді                                                   

Також головний інженер не зміг відповісти на запитання, чи мало вплив на стан ґрунту у районі тунелю зведення ТРЦ «Оушен Плаза» біля станції «Либідська» та нового житлового комплексу на території колишнього заводу «Київгума»,  біля Деміївської площі. За словами Вигівського, наприкінці січня КП «Київський метрополітен» звернулося до забудовників за інформацією про дослідження грунту, які мали бути проведені ще на етапі проєктування.

«Ми чекаємо відповіді, поки не отримали», – сказав він.

У свою чергу, голова комісії нагадав, що 13 лютого ТКК направила аналогічний запит до ДІАМ (Державної інспекції архітектури та містобудування), однак ДІАМ також ще не надала відповіді.

Крім того, члени комісії досі не змогли отримати від КП «Київський метрополітен» договір на будівництво тунелю.

«Ми отримали відповідь від пана Брагінського, що цей договір був вилучений у межах кримінального провадження. Чому ми хотіли б його подивитися – тому, що Віктор Брагінський озвучив, що в договорі передбачений гарантійний термін експлуатації один  рік. Це досить дивно виглядає з точки зору здорової логіки, тому ми б хотіли його побачити. Не хочеться думати, що ви віддали слідству всі оригінали, не залишивши копії», – звернулася до представника метрополітену Вікторія Пташник.

«З причин раптовості»

Незважаючи на затримку з експертизою, головний інженер КП «Київський метрополітен» запевняє, що рух на «синій» гілці буде відновлено за планом – наприкінці літа або на початку вересня. Водночас, відповідаючи на запитання, чи напише він заяву на звільнення, якщо роботи в цей термін не буде виконано, Вигівський заявив, що звільнятися не збирається.

«Це буде найслабкіше рішення для головного інженера, яке він може прийняти. Він повинен виправити все, сказати: «Ось, зроблено, є такі висновки, рухаємося далі». А сказати: «Ось тут ми маємо таку ситуацію, до побачення, розбирайтесь» – це взагалі не головний інженер і не чоловік», – сказав він.

Також Вигівський запевнив, що до катастрофи тунелі метро регулярно оглядалися і всі виявлені проблеми усувалися вчасно. Однак катастрофу на ділянці «Деміївська» –  «Либідська», за його словами, передбачити було неможливо.

«Питання в раптовості ситуації, яка склалася… На початку осені, коли це вже також було, були вже заходи, що стосуються і нагнітання на тунельну оправу хімічних реагентів, і накладання так званого технологічного пластиру для призупинення цієї події. Але потім, з причин раптовості, це ми не встигли зробити, і виникла деформація тунелю, яка призвела до того, що необхідно було зупинити рух поїздів», – заявив головний інженер.

У підсумку засідання члени комісії вирішили звернутися до Віталія Кличка з вимогою запросити представників транспортного департаменту та КП «Київський метрополітен» для доповіді перед депутатами на наступному пленарному засіданні Київради, яке відбудеться у четвер, 21 березня.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *