Нові ризики в метро: корозія металу та руйнування захисного шару бетону

Під загрозою руйнації опинився практично весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа - Держаудитслужба.

Під загрозою руйнації опинився практично весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа – Держаудитслужба

У першому півріччі 2023 року фахівці Державної аудиторської служби України в межах аудиту Департаменту транспортної інфраструктури КМДА провели комісійні огляди об’єктів дорожньої інфраструктури, які ремонтуються чи будуються за  бюджетні кошти.

Під час перевірки виявили критичні об’єкти будівництва, які розміщуються поряд зі станціями метро, зокрема на Поштовій площі. І вже тоді КМДА була поінформована про можливі проблеми в роботі транспортної інфраструктури.

Про це повідомляє Держаудитслужба.

З’ясувалося, що на 2019–2023 роки були заплановані роботи з будівництва (реконструкції) дев’яти об’єктів станційних комплексів (дільниць, ліній) столичного метрополітену за плановими видатками 22 241,7 млн грн. Проте ці роботи так і не були виконані. 

Особливу увагу в 2023 році аудитори зосередили на перевірці Поштової площі. Під час її комісійного огляду, де досі залишається незавершеним будівництво наземних об’єктів – торговельного комплексу з підземним музеєм, виявлені недовиконані роботи з гідроізоляції, водовідведення та водопониження.

Також були зафіксовані ознаки корозії металу та руйнування захисного шару бетону. Фахівці Держаудитслужби дійшли висновків, що технічний стан об’єкта постійно погіршується, а його подальша експлуатація без консервації чи добудови вкрай небезпечна. Під загрозою руйнації опинився практично весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа.

Профільний департамент КМДА був попереджений, що недовиконані роботи можуть призвести до проблем із функціонуванням станції метро «Поштова площа». Аудитори рекомендували виконати необхідні протиаварійні заходи. Адже  будь-які зволікання могли стати причиною ще гірших наслідків: просідання фундаментів навколишніх споруд (зокрема будівлі Держаудитслужби), пошкодження тунелю метро і закриття станції.

З моменту надання аудиторами рекомендацій минув майже рік, але необхідні заходи з невідомих причин так і не були виконані.

Крім того, під час аудиту були оглянуті розташовані під землею археологічні знахідки. Ще у квітні 2018 року Київрада ухвалила рішення про створення на Поштовій площі Національного музею «Центр середньовічного міста». Влітку того ж року відповідну постанову підтримала Верховна Рада України. Сьогодні, через шість років, археологічні знахідки залишаються належно не захищеними від атмосферних опадів та вимивання ґрунту. Державні аудитори так і не отримали від КМДА відповіді, коли музей з’явиться і що конкретно для цього робиться.

Нагадаємо, що реконструкція Поштової площі разом із будівництвом транспортної розв’язки, яку запустили 2014 року, обійшлася бюджету Києва (станом на кінець 2022 року) у понад 445 млн грн. Кошторисна вартість незавершених робіт на Поштовій площі (станом на 31 грудня 2022 року) становила 87,8 млн грн.

Читайте також: ПОШТОВА ПЛОЩА АВАРІЙНА: РЕЗУЛЬТАТИ ДРУГОГО ЗАСІДАННЯ ТСК

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *