Історія походження та особливості винних пляшок

Історія походження та особливості винних пляшок

Історія походження та особливості винних пляшок

Сьогодні нікого не здивуєш пляшкою вина. Це звична посудина для виноградного напою, доступна в будь-якій точці світу. Так було не завжди — скло почали використовувати як тару відносно недавно. Винороби виробляють різні форми та колір скла.

Які бувають пляшки для вина

У виноробстві використовується різне обладнання. Дізнатися про нього більше можна на сайті https://rakitov.com.ua/uk/oborudovanie/. Важливе місце посідають пляшки різних форм. Більшість із них мають об’єм 750 мл, хоча деякі виробники пропонують інші варіанти. Поширені форми:

  1. Бордоська форма має прямі краї та високі плечі. Червоне сухе бордо розливають у місткості з темно-зеленого скла, а біле сухе — зі світло-зеленого. Білі солодкі бордо фасують у прозорі пляшки. Ця форма популярна в італійських виноробів та компаній зі США.
  2. Бургундська місткість виготовлена із зеленого скла. Вона має похилі плечі та трохи більше в діаметрі, ніж бордоська форма. За межами Франції її використовують у США та Південній Америці для вин із сортів піно нуар та шардоні.
  3. Ронська форма нагадує бургундську. Вона трохи менша в діаметрі, на ній є тиснення у вигляд герба. Використовується, головним чином, для ронських вин, а також схожих сортів.
  4. Німецька тара має найменший діаметр, більшу висоту та мінімальні плечі. Вузька та висока форма використовується для мозельських та рейнських вин.
  5. У пляшки для кріпленого вина розливають херес, мадеру та порто. Це потужні вироби з товстого скла. На шийці зазвичай є невелике розширення – воно полегшує декантацію витриманого вина. Найчастіше використовуються високі пробки.

Вироби кожної групи трохи відрізняються один від одного. Відомі виробники роблять свої пляшки такими, що запам’ятовуються, щоб їх продукцію легко впізнавали на прилавках магазинів. Для обробки використовують тиснення, сталь, дерево, сургуч.

Історія походження пляшок для вина

Перші посудини для вина — квеври. Вони використовувалися для виробництва в Грузії ще 6000 р. до н.е. та офіційно є найстарішим посудом для зберігання вина. Ці неймовірні місткості, що використовуються від дроблення винограду до витримки, дозволяють отримати напій з високим вмістом дубильних речовин. Багато італійських і грузинських виноробів використовують квеврі й сьогодні.

Давні римляни використовували дубові бочки для зберігання та перевезення вина. Пориста структура дерева дозволяла напою проникати в деревину та насичуватись дубильними речовинами. Це покращувало смак вина.

Першим періодом походження пляшки вважається 325—350 роки нашої ери. Лише у XVII столітті у виноробстві почали масово використовувати скло. Багато хто вважає сера Кенелма Дігбі, авантюриста, капера та алхіміка, «батьком сучасної пляшки».

У стародавніх пляшок було товсте дно і коротке шийка, але згодом верхня частина росла і подовжувалась, а дно зменшувалося. До 1820-х років їхня форма стала нагадувати сучасну.

Машинне виробництво налагодили лише до кінця ХІХ століття. Розмір та обсяг стали стандартними. Сьогодні для зберігання напою використовують бочки зі сталі та дерева, а пляшка використовується як посуд для продажу.

Цікаві факти про пляшку вина

Винні пляшки міцно увійшли в наше життя, але не всі знають, що ця посудина пройшла довгу історію і зібрала багато цікавих фактів.

  1. У Британії з 1636 по 1860 продаж вина у пляшках був під забороною. Це з тим, що у період пляшки робили вручну та його обсяг міг сильно відрізнятися. Пляшки із пробками використовували лише для зберігання вина.
  2. Тара для вина може мати різний обсяг. Мінімальний становить 175 мл, а максимальний – значні 30 л. Виробляють місткості об’ємом 1.5, 3, 4.5, 6, 9, 12, 15, 18, 25 та 30 літрів.
  3. Виріб найбільшого розміру занесено до Книги рекордів Гіннесса. Об’єм становить 3094 л, висота — 4.17 м, діаметр — 1.21 м.
  4. Ален Дорот встановив світовий рекорд зі швидкісного відкривання вина у 2013 році. Він відкрив 13 місткостей за 73 секунди звичайним штопором.

Пляшка — важлива частина ритуалу вживання вина. Якісний виріб приємно тримати в руках, відкорковувати та наливати яскравий та ароматний напій.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *