Доля столичного костелу має вирішитися в найближчі місяці

Костел святого Миколая буде передано релігійній громаді.

Будинок органної музики отримає нове приміщення

Міністерство культури та інформаційної політики України має до 1 травня цього року передати костел Святого Миколая в Києві, який зазнав пошкоджень внаслідок пожежі, релігійній громаді Римо-католицької церкви.

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

Як зазначили в КМУ, між МКІП та «Релігійною громадою парафії святого Миколая Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-католицької церкви у місті Києві» ще в 2021 році було підписано меморандум про співпрацю, основна мета якого полягає у вирішення в установленому законодавством порядку питання передачі пам’ятки в постійне користування релігійній організації.

«Згідно з додатком до зазначеного меморандуму від 4 грудня 2023 року МКІП та релігійна організація домовилися, що МКІП зобов’язується передати пам’ятку в постійне користування релігійній організації до 1 травня 2024 року», — зазначили в Уряді.

Доречно  нагадати, що будівля на вулиці Велика Васильківська, 75,  внесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як об’єкт національного значення з найменуванням «Миколаївський костьол».

Нині  триває опрацювання питання щодо переміщення державної організації «Національний будинок органної та камерної музики України» в інше приміщення. Одним із варіантів розглядається будівля флігеля Міжнародного центру культури і мистецтв Федерації професійних спілок.

Водночас президія Федерації профспілок постановою від 6 червня 2023 року погодила безоплатну передачу у державну власність будівлі флігеля Міжнародного центру культури і мистецтв ФПУ, що є частиною цілісного майнового комплексу будівель зазначеного Центру. Проте на комплекс будівель цього Центру, що на Алеї Героїв Небесної Сотні, 1,  судом  накладено арешти.

У зв’язку з кримінальними провадженнями та судовим розглядом процес передачі будівлі флігеля Міжнародного центру культури і мистецтв ФПУ для подальшої реконструкції та адаптації під потреби державної організації тимчасово зупинено.

Проте за результатами ухваленого судом рішення МКІП як органом, до сфери управління якого належить пам’ятка, буде вжито всіх необхідних заходів до реалізації зазначеного меморандуму в частині щодо передачі пам’ятки у постійне користування релігійній організації.

Нагадаємо, Київський окружний адміністративний суд підтвердив законність внесення будинку Київського повітового земства Рейтарська, 37 А до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Як повідомлялося, Апеляційний адміністративний суд Києва зобов’язав Міністерство оборони України привести будинок, у якому мешкав видатний авіаконструктор Ігор Сікорський, до належного стану шляхом здійснення консерваційних та реставраційних робіт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *