Укренерго заявило про дефіцит в енергосистемі: що це означає

Через сьогоднішнє похолодання в Україні збільшилося споживання електрики і це призвело до виникнення дефіциту в енергосистемі.

Як повідомили в Укренерго, споживання через похолодання перевищує прогнозоване на 2,7%. Це еквівалентно роботі 2 додаткових блоків теплових електростанцій. На електростанціях немає вільних потужностей, оскільки на деяких блоках триває ремонт, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через хмарність по всій країні.

Україна змушена залучити сьогодні аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії Словаччини, Румунії та Польщі з 11.00 до 19.00 потужністю 700 МВт. Нагадуємо, аварійна допомога – екстрений захід для балансування енергосистеми.

Ліміти споживання та графіки відключень для населення не запроваджувалися та не прогнозуються. Проте людей просять використати електроенергію дбайливо.

Зазначимо, що через бойові дії та інші причини без світла залишається 408 населених пунктів. Через обстріл є нові пошкодження у мережах обленерго у Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Через технічні порушення є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...