Землі урочища Трахтемирів на Київщині повернули державі

Прокуратура Київської області повернула громаді землі регіонального ландшафтного парку “Трахтемирів”.

Як повідомляє Вікіпедія, за княжих часів на цьому місці стояло літописне давньоруське місто Заруб. Заруб був відомий своїм бродом через Дніпро, який він охороняв, та монастирем. Про монастир вперше згадується у 1147 році.

У 1990-х роках тут знаходилося мисливське господарство, яке пов’язують з ім’ям колишнього керівника “Нафтогазу” та Державного управління справами Ігоря Бакая. Вважалося, що Трахтемир є його власністю, але офіційно це заперечувалося. Ландшафтний парк “Трахтемирів” був обнесений парканом та вежами із озброєною охороною. На території села на місці колишнього козацького цвинтаря було збудовано розкішний маєток з вертолітним майданчиком та басейном.

Вартість повернутих державі земель – майже 150 млн грн. Землю повернув суд за позовом прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Київської обласної прокуратури.

Наразі землі Трахтемирова повернуто до комунальної власності Ржищівської міської ради. Їхня площа 4 га.

Виявилось, що у 2014 році Головне управління Держземагентства у Київській області протиправно відвело громадянам у приватну власність спірні ділянки під виглядом земель сільськогосподарського призначення, хоча ця земля належала ландшафтному парку “Трахтемирів” і перебувати у приватній власності вона за законом не може.

Нагадаємо, з квітня 2023 року під Києвом відновив свою роботу національний парк “Межигір’я”, який теж повернений державі рішенням суду.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...