За 80 км від Києва розкопали цвинтар 11 століття – фото

Старовинний цвинтар неподалік Києва був знайдений кілька років тому археологами. Фахівці вважають, що йому не менше тисячі років.

Цвинтар 11 століття знаходиться приблизно за 80 кілометрів на південь від Києва. Археологи розкопували цвинтар між 2017 та 2022 роками. Після початку повномасштабної війни дослідження старовинного некрополя припинилися.

Усього було знайдено 107 могил, більшість людей у них було поховано у дерев’яних трунах. Про розкопки світової громадськості розповіли Всеволод Івакін та В’ячеслав Баранов, археологи Національної академії наук України. Дослідники написали статтю про некрополь у Київській області та презентували її на щорічних зборах Американського археологічного інституту, що проходили 4-7 січня у Чикаго, повідомляє 24tv.ua.

Чоловіків ховали тисячу років тому зі зброєю – сокирами, наконечниками копій та мечами, а жінок – з кільцями на шиї. Також біля ніг залишали дерев’яні цебра. Серед інших знахідок – кам’яний вівтар, браслети та залишки харчових підносів, таких як курячі кістки та яєчна шкаралупа.

Нагадаємо, у лютому минулого року Vgorode писав, що поряд із Софійським собором розкопали підземні ходи.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...