З приходом весняного тепла в Києві почали активізуватися кліщі: поради від укусів паразитів

З приходом теплої погоди жителям Києва варто заздалегідь подбати про своїх домашніх улюбленців та захистити їх від укусів кліщів. Київські ветеринари склали декілька рекомендацій, які допоможуть вберегти тварин від укусів та запобігти кліщовим захворюванням.

Як повідомляють на офіційному порталі Києва, разом із приходом тепла, розпочинається період активності кліщів. Укус цих паразитів зазвичай безболісний, але він може мати негативний вплив на здоров’я як людей, так і тварин.

– Деякі кліщі є переносниками серйозних захворювань, таких як енцефаліт та бореліоз (хвороба Лайма). Для запобігання розмноженню кліщів і зменшенню ймовірності укусів у квітні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень починають відповідну обробку зелених зон. Та все ж радимо використовувати препарати проти кліщів і регулярно перевіряти себе та свою тварину після прогулянок, — зазначив директор департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.

Рекомендацій щодо профілактики проти укусів кліщів:

  • регулярно використовуйте препарати проти кліщів. Це можуть бути спреї, краплі на холку або нашийники, що допомагають запобігти прикріпленню кліщів до шкіри тварини або нейтралізують їх після контакту;
  • оглядайте тварину після прогулянок. Після кожної прогулянки ретельно оглядайте шерсть і шкіру вашого улюбленця. Особливу увагу приділіть місцям, де кліщі потенційно мають змогу вкусити вашу тварину: вуха, шия, пахви, подушечки лап та між пальцями;
  • уникайте густої рослинності та зон з високим рівнем вологості, де кліщі найбільш активні;
    подбайте про вакцинацію. У ветеринарних клініках доступні щеплення проти певних захворювань, що передаються кліщами.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...