З 27 грудня можна бронювати гроші на купівлю житла за сертифікатом “єВідновлення”: інструкція

З сьогоднішнього дня, 27 грудня, українці можуть подавати заявки на бронювання грошей для придбання нового житла, якщо вони мають сертифікати про компенсацію за знищене житло.

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, із сертифікатами “єВідновлення” можна придбати житло у новобудові або на вторинному ринку, а також проінвестувати у будівництво. Як це зробити, розповімо далі:

  1. Потрібно вибрати житло та домовитися з продавцем.
  2. Оновити програму “Дія” та у розділі “єВідновлення” відкрити вкладку “Сертифікати на житло” та натиснути “Забронювати гроші”. Протягом п’яти робочих днів у Дію прийде підтвердження, що гроші заброньовані.
  3. Після цього є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу. Якщо не встигаєте, можна повторно подати заяву про бронювання коштів.
  4. Угоду купівлі-продажу можуть оформити лише нотаріуси, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
  5. Протягом 5 днів кошти надійдуть продавцю житла.

Важливо: перш ніж бронювати кошти за сертифікатом, потрібно переконатись, що ви припинили право власності на знищений об’єкт нерухомості. Без цього не вдасться використати сертифікат. Припинити право власності можна в ЦНАП чи нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...