З 1 листопада в Україні діятимуть нові будівельні норми для укриттів

З 1 листопада набирають чинності нові вимоги до проектування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту існуючих.

Згідно з новими нормами, усі проекти відновлення житлових та громадських будівель, у тому числі шкіл, лікарень, садочків мають передбачати наявність правильно облаштованих зон для укриття. Серед основних моментів:

  • Усі захисні споруди повинні відповідати стандартам інклюзивності. Тобто вони мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандусу рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.
  • У укриттях повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.
  • Повинне бути облаштовано щонайменше одне універсальне санітарно-гігієнічне приміщення з розрахунку – одне на кожні 200 осіб;
  • У укриттях має бути не менше двох виходів;
  • У укриттях у лікарнях має бути, як мінімум, один унітаз на кожні 50 осіб, один умивальник на кожні 100 осіб;
  • Окремо розташована захисна споруда має бути з’єднана з корпусом закладу охорони здоров’я переходом для безпечного проїзду людини на колісному кріслі або ліжку на коліщатках. Рекомендується такі переходи проектувати опалювальними. По обидва боки переходу необхідно розміщувати горизонтальні перила для переміщення.
  • У школах та садочках рекомендується основне приміщення для укриття ділити на окремі приміщення або блоки:
    для дошкільних закладів із розрахунку 60 дітей (3 групи по 20 дітей у закладах
    загального розвитку) або до 30 дітей у спеціальних закладах для дітей з порушеннями
    психофізичного розвитку (3 групи з 10 дітей);
    закладів загальної середньої освіти: для учасників навчального процесу 1-2 класів; 3-4 класи; 5-9 класів; 10-12 класів (допускається об’єднання 1-4 класів та 5-12 класів);
    спеціальних закладів загальної середньої освіти: для учасників освітнього процесу: 1-2 класи; 3-4 класи; 5-11 класів; 12-13 класів;
    установ вищої, професійної вищої, професійної (професійно-технічної) та післядипломної освіти: на окремі групи для можливості продовження освітнього процесу.

Загалом у документі 131 сторінка. Нюансів багато і для укриттів у громадських місцях, і для укриттів у житлових будинках. З документом можна ознайомитись тут.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...