У Раді зареєстрували новий законопроєкт щодо розмитнення автомобілів через “Дію”

Законопроєкт № 10380, який передбачає виключення впливу людського фактора з процедури розмитнення, надійшов до розгляду у Верховну Раду. Попередня концепція базувалася на встановленні митних платежів лише на основі технічних характеристик автомобіля, і не передбачала врахування митної вартості. Ця концепція не отримала підтримки від депутатів.

Як повідомляє Міністерство цифрової трансформації України, якщо законопроєкт буде прийнятий, громадяни зможуть складати електронні митні декларації через застосунок “Дія”, а бізнес – через портал “Дія”.

Законопроєкт передбачає створення Бази даних митної вартості легкових автомобілів, яку Мінцифра сформує на основі інформації, наданої митницею.

– Там буде митна вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна, – повідомляє пресслужба Мінцифри.

Увесь процес розмитнення здійснюватиметься в режимі онлайн, і “Дія” автоматично заповнюватиме митну декларацію, використовуючи інформацію про автомобіль за його VIN-кодом.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...