У МОЗ уточнили, чи є у Києві спалах скарлатини

У Києві зареєстровано два випадки захворювання на скарлатину – такий діагноз поставили двом школярам із Дарницького району. Однак панікувати не потрібно – спалаху захворювання у столиці немає.

Як повідомили у МОЗ, лише за 10 місяців цього року у столиці зареєстровано 375 випадків скарлатини. З них 372 випадки – серед дітей віком до 17 років. Найбільше серед дітей, які відвідують садки та школи.

Поодинокі випадки були зареєстровані у різних групах та класах та характерні серед захворювань, які щорічно реєструють на території країни. Протиепідемічні заходи у школах посилено.

У міністерстві запевняють, що поки що динаміка захворювання не вказує на спалах. Наприклад, у 2019 році у столиці було зафіксовано 1996 випадків скарлатини. У 2020 році – 656 випадків.

Що таке скарлатина та які симптоми

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яке проявляється ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. У хворого розвивається ангіна, мова спочатку “біліє” і до четвертого дня захворювання стає червоним. На шкірі хворого виникає висип – дрібні яскраво-рожеві або червоні цятки, які часто сверблять.

Найчастіше на скарлатину хворіють діти віком 1–9 років. Шлях інфікування – повітряно-краплинний.

Щеплення проти скарлатини немає, але після хвороби виробляється імунітет.

При тяжкій формі захворювання у людини може бути висока температура, блювання, іноді діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку та навіть розвиток коми.

Профілактика поширення захворювання полягає в ранньому виявленні та ізоляції хворого. Йому призначають курс антибіотиків. Якщо антибіотик не призначався, то ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...