У Київській області замовники мають пояснювати доцільність своїх закупівель в Prozorro

В системі Prozorro з’явилась нова функція. Тепер замовники в додатковому полі можуть пояснювати доцільність своїх закупівель. Наразі заповнювати поле не обов’язково, проте, чиновники та підприємці Київської області повинні це робити.

Як повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації, така функція має допомогти у комунікації із суспільством. Адже стандартна тендерна документація не містить достатньо інформації, щоб зрозуміти потребу в роботах, товарах чи послугах, на які витрачаються бюджетні кошти.

Голова КОВА Руслан Кравченко зазначив, що люди мають знати, на що ідуть їх кошти.  

– Кожна закупівля повинна бути необхідна, доцільна і зрозуміла. Це все так само важливе, як дотримання законодавства, обґрунтована ціна та забезпечена якість. Тоді питань не буде ні у жителів, ні у громадськості, ні у правоохоронців, — каже Кравченко.

Також він додав, що розділ поки є не обов’язковим для заповнення. Але для структурних підрозділів КОВА та громад використання цього інструменту має стати правилом. Це також буде корисно для аналізу закупівель робочою групою з питань прозорості та підзвітності.

Коли можна вносити обґрунтування:

  • під час створення річного плану,
  • під час створення закупівлі з річного плану,
  • під час його виконання.

Функція доступна для всіх видів: це може бути відкритий тендер з особливостями, спрощена закупівля або звіт про закупівлю.

Нагадаємо, у листопаді цього року було оголошено, що Департамент цивільного захисту Київської обласної військової адміністрації закупить 1000 FPV дронів. Дрони мали поїхати до 72-ї бригади, яка боронить країну на східному напрямку. 

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...