У Київській області виявили рідкісну квітку (ФОТО)

Єдине місце зростання на Київщині занесеної до Червоної книги України квітки під назвою брандушка знаходиться в Обухівському районі.

Про це повідомили на офіційній сторінці Київського еколого-культурного центру в Фейсбук.

зараз все найоперативніше в нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Брандушка різнокольорова (лат. Bulbocodium versicolor) занесена до Червоної книги України, оскільки має природоохоронний статус “вразливих” рослин.

На Київщині цю рідкісну квітку можна зустріти лише в одному місці, а саме – в Обухівському районі.

Так, днями екологи спільно з директором ДП “Обухівське управління комплексного забезпечення” Віктором Голованем провели дослідження єдиного місця зростання на Київщині рідкісної рослини – червонокнижної брандушки.

Цвіте брандушка на початку весни, а тривалість її цвітіння становить два тижні. Цікаво, що кожна окрема квітка цвіте 8-10 днів. Листя починає розвиватися одночасно з квітками, згодом переростає їх і витягується до 20-30 сантиметрів, а до кінця травня жовтіє і відмирає.

– У Київській області відоме єдине місце її зростання – це Обухівський район. Щоб зберегти цю унікальну та рідкісну квітку, ми разом із Віктором Петровичем Голованем створюватимемо тут заповідний об’єкт, – повідомляється на сторінці Київського еколого-культурного центру у Фейсбук.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...