У Києві забудовник зірвав пломбу та прапори України й США на історичній садибі

У Києві забудовник пошкодив пломбу на Садибі Барбана, збив меморіальну табличку письменнику Джону Стейнбеку та зірвав прапори України та США.

Особняк Барбана — історичний одноповерховий будинок, що розташований у Києві за адресою Обсерваторна, 6. Садибу було зведено наприкінці XIX століття для Олександра Барбана та неправомірно частково знесено 2021 року.

Забудовники вже два роки намагаються самовільно знести історичний комплекс будівель задля побудови 12-поверхового житлового комплексу. У зв’язку з цим, міська адміністрація надала будівлі статус пам’ятки, а власника зобов’язала відновити зруйноване.

Як повідомляє активіст Дмитро Перов, згідно з рішенням Шевченківського районного та Київського апеляційного суду у справі № 761/2693/22, Садиба Барбана під арештом та має бути опечатана.

На День Києва місцеві жителі власним коштом встановили на Садибі меморіальну табличку присвячену лауреату Нобелівсьеої та Пулітцерівської премії – Джону Стейнбеку, що двічі зупинявся в цьому будинку під час своїх відвідин України.

Згодом, мешканці помітили , що на садибі зірвана пломба та прапори України й США, а також відсутня табличка. Зараз цією справою займається поліція.

Нагадаємо, стало відомо, що у травні минулого року Департамент охорони культурної спадщини КМДА займався збільшенням дозволеної висоти забудови Подолу.   

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...