Володимир Зеленський зробив заяву щодо чоловіків мобілізаційного віку, які виїхали за кордон

Президент України Володимир Зеленський заявив, що чоловіки мобілізаційного віку, які виїхали за кордон, повинні бути в Україні.

Під час спілкування з медіа Президента України разом з премʼєр-міністеркою Естонії Каєю Каллас у Таллінні в Зеленського запитали, чи повинна Естонія передати Україні молодих українців призовного віку, які живуть на естонській території.

– Є питання не в українських громадянах, які виїхали з самого початку війни. Виїжджали люди чоловічої, жіночої статі різного віку, виїжджали діти. Зрозуміло, що була війна. Ніхто з людей не знав, що буде завтра. Усі рятувалися. Кордони ми усі відкривали у будь-які держави наших сусідів, наших друзів, аби люди не давили один одного на кордоні, – відповів Зеленський.

Водночас, як зазначив глава держави, Україні на початку війни вдалося відстояти і повернути 50% від захопленої росіянами території.

– Ми відбили ворога. І два роки б’ються наші хлопці. І у цей час, я скажу вам відверто, є люди, які поза правил або поза законом перетинали кордон. І це питання до цих людей, до цих чоловіків. Якщо вони мобілізаційного віку, то вони повинні допомагати Україні, і вони повинні бути в Україні. Я зараз не говорю про те, що хтось повинен бути на фронті, а хтось не повинен бути на фронті. Є закон, – сказав Зеленський.

Президент додав, що сьогодні говорив голові естонського уряду про те, що існує звичайне людське правило.

– Одного військового оплачує держава Україна. Нам ніхто нічим цим не допомагає. На одного військового йде шість-вісім платників податків. І якщо ви в Україні, і ви не на фронті, а ви працюєте – де б ви не працювали, ми з повагою відносимося до кожної людини – і якщо ви працюєте і сплачуєте податки, то ви так само бороните державу, і це дуже потрібно, – наголосив Зеленський.

Проте він зазначив, що якщо людина мобілізаційного віку за кордоном, а не на фронті, і не сплачує податки, до того ж виїжджала поза законом, то існують питання.

Президент зазначив, що якщо ми хочемо зберегти Україну та Європу, то повинні розуміти, що без допомоги Україні, без сплати податків не буде грошей на військового, а отже не буде кому захищати Україну.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...