Влада відмовилася від будівництва головного військового цвинтаря України в Києві

Національний військовий меморіальний цвинтар буде створено в Україні, але перебуватиме він не у Києві, а у Фастівському районі Київської області.

Нагадаємо історію створення головного військового цвинтаря країни. Першим місцем, в якому хотіли створити такий цвинтар, була Лиса гора – історична місцевість неподалік Видубичів у Києві, про це Vgorode вже писав. Проте пропозиція Кабінету Міністрів створити пантеон на Лисій горі викликала великі протести громадськості та екологів, тож від нього відмовилися.

Потім влада запропонувала створити такий меморіал у Биківні. Передбачалося, що військовий цвинтар буде створено поряд із Національним історико-меморіальним заповідником “Биківнянські могили”.

І ось тепер місце розташування цвинтаря знову змінилося. Згідно з новим рішенням уряду, Національний військовий меморіальний цвинтар буде не в Києві, а в області. На офіційному сайті Кабміну опубліковано документ, з якого стає зрозумілим, що з ініціативою не будувати військовий цвинтар у Києві виступило Міністерство у справах ветеранів України. У відомстві запропонували створити меморіал на території Гатненської сільської територіальної громади у Фастівському районі Київської області.

Вказані у документі терміни показують, що зі створенням меморіалу не поспішають – проект будівництва мають підготувати лише до 30 липня 2025 року.

Кабмін погодився з пропозицією Мінветеранів, тому вже очевидно, що у Києві цього цвинтаря не буде.

Нагадаємо також, що новий військовий цвинтар створять на зразок знаменитого Арлінгтонського цвинтаря у Сполучених Штатах. Україна візьме досвід Арлінгтонського національного цвинтаря у США, коли створюватиметься національний військовий цвинтар в Україні. Про це заявила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна в інтерв’ю CNN під час візиту до США.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...