Відбулась світова прем’єра українського серіалу “Перші дні”

У середу, 1 листопада, відбулась світова прем’єра українського серіалу-антологія “Перші дні” на Netflix. Серіал викликав бурхливі обговорення в соціальних мережах.

Редакція Vgorode розповість про український серіал “Перші дні”.

Про серіал:

“Перші дні” – 6-епізодний проєкт, який створений FILM.UA Group. Художній серіал розповідає про киян у перші дні повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Прем’єра відбулась 1 листопада на Netflix. Серіал показали одночасно в Україні та 19 країнах Європи. Згодом серіал покажуть і європейські мовники в понад 15-ти країнах.

Над кожною серією працювали окремі команди, які очолювали відомі українські режисери:

  • Павло Остріков,
  • Катя Царик,
  • Тала Пристаєцька,
  • Олексій Єсаков,
  • Валентин Шпаков,
  • Артем Литвиненко.
  • Шоуранеркою проєкту виступила Анастасія Лодкіна.

Український серіал привернув увагу користувачів соціальних мереж. Після появи серіалу на сервісі, він тримається на другому місці серед найпопулярніших серіалів. Проте думки розділились.

Реакція українців на серіал:

– Автори серіалу знайшли найкращий спосіб передати шок і жах перших днів війни – через трагікомедію. Інакше б дивитися було дуже боляче. Бо крім паніки згадуєш ще й дурнувате, наприклад, як я навкарачки лізла за компʼютер повідомити в редакцію, що ракета прилетіла в телевежу, чи як коти на мені побилися, коли вперше спрацював додаток тривога, – ділиться своїми спогадами одна з глядачок.

Чимало коментарів про те, що людям важко дивитись серіал про війну, адже вони змушують повертатися у страшні спогади перших днів:

– Важко відірватись!!! Але й важко дивитись. Боляче дивитись… Подвійні відчуття: радості (за якість) і суму (через події)… Кожен вибух чи сирена повертає в ті перші дні, які продовжуються вже більше 600 днів… Та заразом, в кожній серії багато любові, тепла, людяності. І рішучості!!!, – ділиться своїми почуттями одна з глядачок.

Також є глядачі, які не оцінили серіал. Кажуть надто легко передає справжність емоцій в перші дні вторгнення:

– Не вартий уваги. Надто лайтово, – коротко резюмує глядач.

Світове просвітлення:

Прем’єра серіалу відбулась саме на Netflix. Для багатьох є важливим, що світ зможе побачити перші дні повномасштабного вторгнення, адже вони були найважчі. Серіал покаже історії українців, які  24 лютого прокинулись у новій реальності.

Висновок:

Відгуки українських глядачів різні:

  • хтось дивиться із захопленням та ділиться своїми враженнями та спогадами, 
  • присутній хейт,
  • неоднозначна думка.

Рекомендуємо подивитись серіал та зробити свої висновки стосовно проєкту.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...