В Україні ухвалили закон про відпустки: що змінилося

22 листопада Верховна рада України ухвалила закон про визначення нових умов для надання відпусток українцям.

Відпустка при народженні дитини буде надаватися не пізніше трьох місяців після пологів. Для батьків, які не є у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, можливість отримання відпустки визначатиметься судовим рішенням. У випадку усиновлення відпустка може бути надана без обмеження віку дитини, – повідомляють на сайті парламенту.

Максимальна тривалість відпусток без збереження зарплати через сімейні обставини чи інші причини зросла з 15 до 30 календарних днів.

Демобілізовані військові матимуть право на відпочинок тривалістю 60 днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення.

Роботодавці зможуть відмовляти працівникам у наданні будь-якого виду відпусток (за винятком відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустки для догляду за дитиною) під час воєнного стану, якщо працівник працює в об’єктах критичної інфраструктури, виробництві товарів оборонного призначення або виконує мобілізаційні завдання.

Крім того, педагогічний та науково-педагогічний персонал виключаються з осіб, для яких передбачено попередній середній заробіток у разі проходження військової служби.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...