Стало відомо, куди відвезли демонтовані у Києві радянські пам’ятники

Частина пам’ятників, демонтованих у столиці в процесі декомунізації та дерусифікації, як і раніше, перебувають у Києві, інші ж поїхали до Путивля.

Одразу 10 столичних пам’яток радянського періоду перебувають на території Державного музею авіації України ім. А. К. Антонова. Музей розташований за адресою: Київ, вул. Медова, 1. Ці пам’ятники знаходяться там на тимчасовому зберіганні і вони не враховуватимуться на балансі закладу. У тому числі пам’ятники Ватутіну, Островському, Щорсу, Пушкіну.

Ще 2 пам’ятники передано Державному історико-культурному заповіднику в Путивлі, пише “Інтерфакс-Україна” з посиланням на Департамент культури КМДА.

Два вивезених до Сумської області пам’ятника до 2020 року зберігалися також у київському музеї авіації. Це пам’ятник Примакову та фрагменти пам’ятника чекістам.

У Путивлі було створено у 2016-2019 роках Музей монументального мистецтва тоталітарних часів “Парк радянського періоду”, знаходиться він у Спадщанському лісі. 2015 року хотіли створити Музей тоталітарної пропаганди на території ВДНГ у Києві, але ця ідея так і не була реалізована.

Також за інформацією КМДА, пам’ятник кораблю “Монітор “Залізняків” не буде демонтовано – він залишиться на своєму місці.

Нагадаємо, у Києві в листопаді дерусифікували назви одразу 10 бібліотек та 1 музичної школи.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

No votes yet.
Please wait...